• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
Святкування Дня Конституції України в Республіці Білорусь
Опубліковано 28 червня 2012 року о 09:48

27 червня 2012 року, грандіозним концертом Національного Президентського Оркестру України в Національній Бібліотеці Республіки Білорусь, Посольство України в Білорусі відзначило День Конституції України.

Захід, що відбувся в одному з найкращих концертних приміщень білоруської столиці відвідали понад 200 осіб – керівники та дипломати іноземних посольств, представники владних та ділових кіл країни перебування, члени української діаспори, журналісти та діячі культури.

Перед початком урочистостей, з привітальним словом до гостей свята звернувся Посол України в Республіці Білорусь Віктор ТИХОНОВ: «28 червня Україна відзначає державне свято – День Конституції України. Цього дня 1996 року, на ранковому засіданні, Верховна Рада України, прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови новітньої демократичної української держави, повноправної учасниці світового співтовариства.

Конституція закріпила правові основи державності незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, врахувала історичний досвід українського народу і кращі світові традиції, заклала фундамент, на якому ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє нашої держави. Яка має давні конституційні традиції, їх витоки йдуть від знаних державотворців минулого – Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського.

Яскраву сторінку в історію світових конституційних розбудов вписав запорізький Гетьман Пилип Орлик. Його „Пакти і Конституції законів і вольностей Війська Запорізького” 18 століття вважаються першою Конституцією українського народу та всієї Європи.

Враховуючи багату історичну законотворчу спадщину, робота над створенням Основного Закону нашої держави розпочалася відразу після проголошення її незалежності в 1991 році із залученням найкращих світових та вітчизняних експертів.

Прийняття у 1996 році Основного Закону стало точкою відліку нової епохи в історії нашої держави, що забезпечило стабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в країні.

Однак, розвиток української державності демонструє необхідність подальшого вдосконалення Основного Закону нашої держави.

Спроба такого реформування була здійснена в грудні 2004 року. Проте, цей процес не досягнув поставленої мети, оскільки відбувався з порушенням законотворчих процедур та став втіленням компромісу між різними політичними силами у період громадянського неспокою.

У підсумку, це стало підставою для того, щоб 1 жовтня 2010 р. Конституційний Суд України ухвалив рішення, яким визнав неконституційним Закон „Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 р. Це рішення убезпечило Україну від подальшого розбалансування політичної системи в державі.

Але на сьогоднішній день, враховуючи сучасні тенденції світових та європейських процесів, очевидною є необхідність удосконалення Основного Закону України.

Саме тому, Президент України Віктор Янукович відновив процес реформування Конституції України, що має забезпечити її відповідність європейським стандартам та цінностям.

Таким чином, прийнято рішення про створення Конституційної Асамблеї, як ефективного механізму, який забезпечить чітке дотримання існуючих правових норм та дозволить повною мірою залучити потенціал українського та світового суспільств. Крім того, для забезпечення прозорості конституційної реформи також передбачено широке залучення європейських експертів конституційного права.

Вдосконалення Основного Закону відбуватиметься виключно у правовому полі, на принципах транспарентності, демократичності та толерантності.

Забезпечення надійного захисту прав громадян, їх основних свобод, формування збалансованої системи представницької демократії європейського зразка, зміцнення парламентаризму, побудова ефективної системи стримувань і противаг, створення дієвих механізмів „прямої демократії” – це основна мета конституційного реформування в Україні.

І я впевнений, що ця мета нарешті буде досягнута.

Це, безумовно, позитивним чином вплине на подальшу європейську інтеграцію України, зміцнення та розвиток по-справжньому демократичного суспільства нашої держави» -зауважив голова української дипломатичної місії.

Білоруську сторону на святі представляв Перший заступник міністра закордонних справ Республіки Білорусь Ігор ПЕТРИШЕНКО.

Також, в рамках святкування Дня Конституції України відбулася презентація двох томів наукового видання «Хроніка-2000. Україна-Білорусь», випуск якого здійснено за підтримки Посольства України в Республіці Білорусь та Посольства Республіки Білорусь в України. Авторами видання виступили знані політичні та наукові діячі України, Білорусі, Литви та Польщі.

Представляв книгу учасникам заходу співавтор видання, відомий український політик, доктор філософських наук, Анатолій ТОЛСТОУХОВ, який зокрема, зазначив: ««Хроніка-2000» багато разів висвітлювала долі культурних взаємодій з народами і державами, віддаленими географічно і ментально від українського етносу : Азербайджаном, Грузією, Ізраїлем, Чехією, Китаєм. Нарешті настав час присвятити випуск історико-культурним взаємодіям з братською білоруською нацією, з якою не лише є сусідами, але й пройшли тисячолітній шлях перебування у складі різних держав: Великого князівства Литовського, Речі Посполитій, Російської імперії та СРСР».

Після офіційної частини, відбувся сам концерт.

У виконанні Національного Президентського Оркестру України та його відомих учасників - Народних та Заслужених артистів України, лунали світові класичні музичні твори, авторські пісні, а наприкінці концерту присутні довго аплодували стоячи.

Також, напередодні заходу, вранці, 27 червня ц.р., співробітники Посольства України в Республіці Білорусь та активісти української діаспори поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux