• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
Торговельно-економічне співробітництво
Опубліковано 12 січня 2024 року о 14:44


 

Ділові та галузеві асоціації Республіки Білорусь


Назва

Контактні дані

Сфера діяльності

Білоруська торгово-промислова палата

Республіка Білорусь,

220029, м. Мінськ,

вул. Комуністична, 11

тел.: +375 17 290 72 49;

https://www.cci.by/

e-mail: [email protected]

Сприяння розвитку підприємницької діяльності, інтегрування її економіки в світову господарську систему, створення сприятливих умов для зміцнення ЗЕЗ суб'єктів підприємницької діяльності з іноземними партнерами.

Союз юридичних осіб «Республіканська конфедерація підприємництва»

Республіка Білорусь,

220014, м. Мінськ,

пр-т Жукова, 44-404

тел./факс: +375 17 322 23 18;

https://rce.by/

e-mail: [email protected]

Сприяння розвитку малого, середнього та великого бізнесу, ділового середовища та бізнес-клімату; розвиток підприємництва та стимулювання економічної ініціативи громадян.

Республіканський союз промисловців та підприємців

Республіка Білорусь,

220029, м. Мінськ,

вул. Сторожовська, 5, прим. 15

тел.: +375 17 327 55 83

http://rspp.by/

e-mail: [email protected]

Розвиток економіки і соціальної сфери, активізація діалогу бізнесу і влади в рамках державно-приватного партнерства (ДПП), сприяння прискореному розвитку суб'єктів малого і середнього підприємництва (МСП) як інфраструктурного та ділового середовища для великих компаній.

Республіканське громадське об’єднання «Білоруська науково-промислова асоціація»

Республіка Білорусь,

220030, м. Мінськ,

вул. Карла Маркса, 15

тел.: + 375 17 327 55 07,

http://www.bnpa.info/

e-mail: [email protected],

[email protected]

Сприяння розвитку економіки РБ, підприємствам і організаціям всіх форм власності і підприємцям в їх адаптації до ринкової економіки у сучасних умовах; сприяння підвищенню професійного рівня промисловців, наймачів, фахівців, вчених і підприємців.

Громадське об’єднання «Білоруський союз підприємців»

Республіка Білорусь,

22035, м. Мінськ,

вул. Тімірязєва, 65Б,

прим. 135, офіс 1007

тел.: +375 17 343 30 75,

http://belsp.com/,

е-mail:[email protected]

Забезпечення захисту прав і представлення законних інтересів підприємців у державних та інших органах, міжнародних організаціях.

Рада з розвитку підприємництва в Республіці Білорусь

Республіка Білорусь,

220029, м. Мінськ,

пр-т. Машерова, 17Б, к. 313

тел.: +375 17 288 23 32,

http://ced.by/

e-mail: [email protected]

Забезпечення взаємодії ділових кіл з державними органами та організаціями, участь їх представників у виробленні заходів з регулювання підприємницької діяльності, стимулювання інвестицій.

Асоціація європейського бізнесу в Білорусі

Республіка Білорусь,

220037, м. Мінськ,

пров. Козлова, 7

офіс 53, тел.: +375 17 245 98 34,

http://www.aebbel.by/

e-mail: [email protected]

Формування сприятливого інвестиційного клімату в РБ за допомогою просування європейських практик партнерства держави і бізнесу.

Асоціація міжнародних автомобільних перевізників «БАМАП»

Республіка Білорусь,

220036, м. Мінськ,

Бетонний проїзд, 23

тел.: +375 17 209 26 00

http://bamap.org/,

e-mail: [email protected]

Сприяння розвитку в РБ автоперевезень вантажів і пасажирів, у т.ч. у міжнародному автосполученні; в комплексному захисті інтересів автоперевізників, їх інформ.забезпечення, надання консультаційних послуг.

Асоціація міжнародних експедиторів та логістики «БАМЕ»

Республіка Білорусь,

220006, м.Мінськ,

вул. Денисівська 9, офіс 7

тел. +375 17 337 32 53

http://baifby.com/

e-mail: [email protected]

Захист інтересів членів асоціації на білоруському ринку експедиторських і логістичних послуг, координація їх зусиль у справі розширення ділової активності, недопущення між ними недобросовісної конкуренції, представлення та захист інтересів експедиторів.

Білоруський союз будівельників

Республіка Білорусь,

220036, м. Мінськ,

вул. Р.Люксембург, 101,

каб. 214

тел.:+375 17 208 73 11,

http://belss.by

e-mail: [email protected]

Ініціативи з питань інвестиційної та інформаційної діяльності у сфері будівництва; організація та проведення конференцій, зустрічей, семінарів з питань узагальнення та поширення білоруського та світового досвіду.

Асоціація білоруських банків

Республіка Білорусь,

220034, м.Мінськ,

вул. З. Бядули, 11

тел.:+375 17 393 02 79,

http://abbanks.by/

e-mail: [email protected]

Представлення та захист прав і законних інтересів своїх членів; координація діяльності банків та підвищення ефективності їх роботи; сприяння виробленню та здійсненню грошово-кредитної політики та розвитку банківської справи в РБ.

Білоруська лісопромислова асоціація

Республіка Білорусь,

220002, м. Мінськ,

вул. Я. Коласа, 39А,

прим. 5

тел.:+375 29 617 37 17

http://rlpa.by

e-mail: [email protected]

Забезпечення підприємств сировиною, заходи нетарифного регулювання експорту лісоматеріалів, митне оформлення експортних поставок лісопродукції, проведення в РБ лісової сертифікації.

Республіканська асоціація підприємств промисловості «БелАПП»

Республіка Білорусь,

220005, м. Мінськ,

вул. Платонова, 22

http://belapp.by/

e-mail: [email protected]

Сприяння консолідації, представлення та відстоювання законних прав, інтересів членів Асоціації, спрямованих на розвиток і вдосконалення промислового комплексу Республіки Білорусь.Офіційні сайти державних установ та організацій,

які задіяні у реалізації зовнішньоекономічної діяльності Республіки Білорусь

1. Рада Міністрів Республіки Білорусь (РБ) - http://www.government.by/ru/

2. Міністерство економіки РБ (інформація щодо ЗЕД) - https://www.economy.gov.by/ru/ved-ru/.

3. Міністерство антимонопольного регулювання і торгівлі РБ - https://www.mart.gov.by.

4. Міністерство податків та зборів РБ - http://www.nalog.gov.by/ru/

5. Міністерство сільського господарства та продовольства РБ - https://www.mshp.gov.by.

6. Міністерство закордонних справ РБ - https://www.mfa.gov.by.

7. Національний банк РБ - https://www.nbrb.by.

8. Державний митний комітет РБ - https://www.customs.gov.by.

9. Національне агентство з інвестицій та приватизації РБ - https://www.investinbelarus.by.

10. Національний центр маркетингу РБ - https://www.ncmps.by.

11. Білоруська Торгово-промислова палата - https://www.cci.by.Електронні бази даних підприємств Республіки Білорусь

1. Веб-портал Єдиного державного реєстру юридичних осіб та індивідуальних підприємців Міністерства юстиції Республіки Білорусь (РБ) - http://egr.gov.by/egrn/index.jsp.

2. Список (із відповідною оглядовою та контактною інформацією) членів Білоруської Торговельно-промислової палати - https://www.cci.by/ru/listOfTpp

3. Окремі приватні бази даних білоруських Інтернет-ресурсів з інформацією щодо підприємств РБ (доступний пошук за сферою діяльності, назвою, адресою тощо):

- http://reestr.by/home.html;

- https://www.belpartner.by/catalog.html;

- https://belretail.by/retailcategories.Корисні поради щодо перевірки ділової репутації компаній

До/після укладення зовнішньоекономічних договорів/контрактів із іноземними компаніями у суб'єктів господарської діяльності може виникнути питання про надійність партнера. Певний ризик виникнення відносин із недобросовісними контрагентами існує завжди. З цією метою пропонується використовувати відкриті інтернет-ресурси для уникнення складнощів та небажаного розвитку подій.

1. Єдиний державний реєстр юридичних осіб та індивідуальних підприємців. На сайті Міністерства юстиції Республіки Білорусь (http://egr.gov.by/egrn/index.jsp?content=Find) містяться відомості про зареєстрованих у Білорусі юридичних осіб та індивідуальних підприємців. Використовуючи згаданий ресурс, можна з’ясувати поточний статус організації (діюча, знаходиться в процесі ліквідації, банкрутства), а також дізнатися, чи існує та чи інша організація.

2. Відомості про ліквідацію юридичних осіб, припинення діяльності індивідуальних підприємців. У загальному доступі на сайті Міністерства юстиції Республіки Білорусь http://egr.gov.by/egrn/index.jsp?content=Find розміщено відомості про виключених із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та індивідуальних підприємців. Відомості про ліквідацію (припинення діяльності) суб'єктів господарювання також розміщуються на офіційному сайті юридичного науково-практичного журналу «Юстиція Білорусі» (www.justbel.info, http://www.justbel.info/pages/liquidation-info).

3. Єдиний державний реєстр відомостей про банкрутство. У Республіці Білорусь функціонує Єдиний державний реєстр відомостей про банкрутство - https://bankrot.gov.by/.

Відомості у справах про банкрутство, які розглядаються економічними судами, публікуються в друкованому виданні Верховного Суду – журналі «Судовий Вісник плюс: економічне правосуддя». Ознайомитися з оголошеннями, опублікованими в журналі, можна на сайті Верховного Суду Республіки Білорусь - http://court.gov.by/ru/supcourt_publications/ec_vestnik/bankrot/ .

Відомості про банкрутство також розміщені на сайті Міністерства економіки Республіки Білорусь (http://www.economy.gov.by/ru/perechen-organizaciy-v-procedurah-bankrotstva-ru/ ).

На сайті Міністерства з податків і зборів Республіки Білорусь (http://www.nalog.gov.by ) розміщено низку посилань на різні бази даних щодо перевірки ділового партнера не тільки з Білорусі, а і з Євразійського економічного союзу -http://www.nalog.gov.by/ru/Information_about_the_business_partner/ .

4. Реєстр комерційних організацій та індивідуальних підприємців із підвищеним ризиком вчинення правопорушень в економічній сфері -

(http://www.nalog.gov.by/ru/reestr_ru/). Перевірка контрагента за реєстром дозволить суб'єктам господарювання отримати відомості про репутацію контрагента, а також уникнути можливих негативних наслідків від співпраці з такими партнерами.

5. Список суб'єктів господарювання, які мають заборгованість перед бюджетом Республіки Білорусь (http://www.portal.nalog.gov.by/debtor/) дозволяє знайти інформацію про платників, що мають заборгованість зі сплати податків (зборів), пені та мита.

6. Реєстр недобросовісних постачальників Міністерство торгівлі Республіки Білорусь розміщує в інформаційній системі «Тендери» на сайті інформаційного республіканського унітарного підприємства «Національний центр маркетингу та кон'юнктури цін» (http://www.icetrade.by/articles/view/12 ). За цим посиланням міститься список постачальників (підрядників, виконавців), які тимчасово не допускаються до участі в процедурах державних закупівель.

7. Інформація щодо ділового етикету та бізнесової практики в Республіці Білорусь міститься за посиланням - https://www.belarus.by/ru/business/business-customsПро Раду експортерів та інвесторів (РЕІ) при МЗС України 

Дипломатична підтримка вітчизняних експортерів є одним із важливих напрямів роботи МЗС, яка спрямована на розширення географії ринків збуту та забезпечення галузевої диверсифікації вітчизняного експорту.

У контексті забезпечення реалізації національних пріоритетів, сприяння виходу українських експортерів на зовнішні ринки, захисту їхніх економічних інтересів за кордоном і залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України з квітня 2013 року при МЗС діє Рада експортерів та інвесторів (РЕІ).

У рамках РЕІ на постійній основі здійснюється моніторинг та оперативне інформування національних виробників стосовно потенційних можливостей розширення української присутності на світових ринках, зацікавленості іноземних компаній у налагодженні контактів із вітчизняними партнерами.

Більш детально - за посиланням: https://rei.mfa.gov.ua/

Анкета експортера: https://rei.mfa.gov.ua/anketa-eksportera


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux