Сприяння розвитку підприємницької діяльності, інтегрування її економіки в світову господарську систему, створення сприятливих умов для зміцнення ЗЕЗ суб'єктів підприємницької діяльності з іноземними партнерами.
Союз юридичних осіб «Республіканська конфедерація підприємництва»
Сприяння розвитку малого, середнього та великого бізнесу, ділового середовища та бізнес-клімату; розвиток підприємництва та стимулювання економічної ініціативи громадян.
Розвиток економіки і соціальної сфери, активізація діалогу бізнесу і влади в рамках державно-приватного партнерства (ДПП), сприяння прискореному розвитку суб'єктів малого і середнього підприємництва (МСП) як інфраструктурного та ділового середовища для великих компаній.
Сприяння розвитку економіки РБ, підприємствам і організаціям всіх форм власності і підприємцям в їх адаптації до ринкової економіки у сучасних умовах; сприяння підвищенню професійного рівня промисловців, наймачів, фахівців, вчених і підприємців.
Громадське об’єднання «Білоруський союз підприємців»
Забезпечення взаємодії ділових кіл з державними органами та організаціями, участь їх представників у виробленні заходів з регулювання підприємницької діяльності, стимулювання інвестицій.
Сприяння розвитку в РБ автоперевезень вантажів і пасажирів, у т.ч. у міжнародному автосполученні; в комплексному захисті інтересів автоперевізників, їх інформ.забезпечення, надання консультаційних послуг.
Асоціація міжнародних експедиторів та логістики «БАМЕ»
Захист інтересів членів асоціації на білоруському ринку експедиторських і логістичних послуг, координація їх зусиль у справі розширення ділової активності, недопущення між ними недобросовісної конкуренції, представлення та захист інтересів експедиторів.
Ініціативи з питань інвестиційної та інформаційної діяльності у сфері будівництва; організація та проведення конференцій, зустрічей, семінарів з питань узагальнення та поширення білоруського та світового досвіду.
Представлення та захист прав і законних інтересів своїх членів; координація діяльності банків та підвищення ефективності їх роботи; сприяння виробленню та здійсненню грошово-кредитної політики та розвитку банківської справи в РБ.
Забезпечення підприємств сировиною, заходи нетарифного регулювання експорту лісоматеріалів, митне оформлення експортних поставок лісопродукції, проведення в РБ лісової сертифікації.
Республіканська асоціація підприємств промисловості «БелАПП»
Сприяння консолідації, представлення та відстоювання законних прав, інтересів членів Асоціації, спрямованих на розвиток і вдосконалення промислового комплексу Республіки Білорусь.
Офіційні сайти державних установ та організацій,
які задіяні у реалізації зовнішньоекономічної діяльності Республіки Білорусь
Електронні бази даних підприємств Республіки Білорусь
1. Веб-портал Єдиного державного реєстру юридичних осіб та індивідуальних підприємців Міністерства юстиції Республіки Білорусь (РБ) - http://egr.gov.by/egrn/index.jsp.
2. Список (із відповідною оглядовою та контактною інформацією) членів Білоруської Торговельно-промислової палати - https://www.cci.by/ru/listOfTpp
3. Окремі приватні бази даних білоруських Інтернет-ресурсів з інформацією щодо підприємств РБ (доступний пошук за сферою діяльності, назвою, адресою тощо):
Корисні поради щодо перевірки ділової репутації компаній
До/після укладення зовнішньоекономічних договорів/контрактів із іноземними компаніями у суб'єктів господарської діяльності може виникнути питання про надійність партнера. Певний ризик виникнення відносин із недобросовісними контрагентами існує завжди. З цією метою пропонується використовувати відкриті інтернет-ресурси для уникнення складнощів та небажаного розвитку подій.
1. Єдиний державний реєстр юридичних осіб та індивідуальних підприємців. На сайті Міністерства юстиції Республіки Білорусь (http://egr.gov.by/egrn/index.jsp?content=Find) містяться відомості про зареєстрованих у Білорусі юридичних осіб та індивідуальних підприємців. Використовуючи згаданий ресурс, можна з’ясувати поточний статус організації (діюча, знаходиться в процесі ліквідації, банкрутства), а також дізнатися, чи існує та чи інша організація.
2. Відомості про ліквідацію юридичних осіб, припинення діяльності індивідуальних підприємців. У загальному доступі на сайті Міністерства юстиції Республіки Білорусь http://egr.gov.by/egrn/index.jsp?content=Find розміщено відомості про виключених із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та індивідуальних підприємців. Відомості про ліквідацію (припинення діяльності) суб'єктів господарювання також розміщуються на офіційному сайті юридичного науково-практичного журналу «Юстиція Білорусі» (www.justbel.info, http://www.justbel.info/pages/liquidation-info).
3. Єдиний державний реєстр відомостей про банкрутство. У Республіці Білорусь функціонує Єдиний державний реєстр відомостей про банкрутство - https://bankrot.gov.by/.
Відомості у справах про банкрутство, які розглядаються економічними судами, публікуються в друкованому виданні Верховного Суду – журналі «Судовий Вісник плюс: економічне правосуддя». Ознайомитися з оголошеннями, опублікованими в журналі, можна на сайті Верховного Суду Республіки Білорусь - http://court.gov.by/ru/supcourt_publications/ec_vestnik/bankrot/ .
4.Реєстр комерційних організацій та індивідуальних підприємців із підвищеним ризиком вчинення правопорушень в економічній сфері -
(http://www.nalog.gov.by/ru/reestr_ru/). Перевірка контрагента за реєстром дозволить суб'єктам господарювання отримати відомості про репутацію контрагента, а також уникнути можливих негативних наслідків від співпраці з такими партнерами.
5. Список суб'єктів господарювання, які мають заборгованість перед бюджетом Республіки Білорусь (http://www.portal.nalog.gov.by/debtor/) дозволяє знайти інформацію про платників, що мають заборгованість зі сплати податків (зборів), пені та мита.
6. Реєстр недобросовісних постачальників Міністерство торгівлі Республіки Білорусь розміщує в інформаційній системі «Тендери» на сайті інформаційного республіканського унітарного підприємства «Національний центр маркетингу та кон'юнктури цін» (http://www.icetrade.by/articles/view/12 ). За цим посиланням міститься список постачальників (підрядників, виконавців), які тимчасово не допускаються до участі в процедурах державних закупівель.
Про Раду експортерів та інвесторів (РЕІ) при МЗС України
Дипломатична підтримка вітчизняних експортерів є одним із важливих напрямів роботи МЗС, яка спрямована на розширення географії ринків збуту та забезпечення галузевої диверсифікації вітчизняного експорту.
У контексті забезпечення реалізації національних пріоритетів, сприяння виходу українських експортерів на зовнішні ринки, захисту їхніх економічних інтересів за кордоном і залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України з квітня 2013 року при МЗС діє Рада експортерів та інвесторів (РЕІ).
У рамках РЕІ на постійній основі здійснюється моніторинг та оперативне інформування національних виробників стосовно потенційних можливостей розширення української присутності на світових ринках, зацікавленості іноземних компаній у налагодженні контактів із вітчизняними партнерами.