• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
До уваги громадян України: Республіка Білорусь вводить режим 14-денної самоізоляції для всіх іноземців, які прибувають в країну
Опубліковано 26 березня 2020 року о 18:11

До уваги громадян України!

Постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 25.03.2020 № 171 визначено заходи щодо запобігання завезення і розповсюдження інфекції, викликаної коронавірусом COVID-19, а також впорядкування транзитних автомобільних перевезень вантажів через територію держави.

Зокрема, встановлено, що особи, які прибули в Білорусь з країн, в яких реєструються випадки інфекції COVID-19, протягом 14 календарних днів з дня прибуття в Білорусь повинні перебувати в самоізоляції в домашніх умовах і не підлягають подальшому пропуску через державний кордон Республіки Білорусь (до закінчення терміну самоізоляції).
При цьому дані дії не поширюється на:
 співробітників дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав в Республіці Білорусь та акредитованих за сумісництвом з резиденціями в інших країнах, міжнародних організацій та їх представництв, розташованих на території Республіки Білорусь, а також членів їх сімей;
 глав і членів офіційних делегацій;
 водіїв транспортних засобів при виконанні міжнародних автомобільних перевезень вантажів;
 членів екіпажів повітряних суден, суден внутрішнього водного транспорту, поїзних бригад, локомотивних бригад міжнародного залізничного сполучення;
 іноземців, які прямують транзитом через територію Республіки Білорусь для повернення до місця проживання.
Перелік країн, в яких реєструються випадки інфекції COVID-19, буде розміщуватися на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я.
Співробітники органів прикордонної служби видаватимуть особам, які прибувають в Республіку Білорусь, анкету за формою, встановленою Міністерством охорони здоров'я. Після заповнення ця анкета передаватиметься співробітниками органів прикордонної служби посадовим особам Міністерства охорони здоров'я.
Правила поведінки осіб, які прибули в Республіку Білорусь і перебувають в самоізоляції, визначатимуться Міністерством охорони здоров'я.
Водії, які виконують транзитні автомобільні перевезення вантажів через Республіку Білорусь, у т.ч. з території РФ до держав - членів ЄС та України, між двома пунктами перетинання державного кордону Республіки Білорусь зобов'язані проїжджати тільки республіканськими автомобільними дорогами, на яких можлива зупинка (стоянка) для відпочинку і харчування водіїв, заправки транспортних засобів, відповідно до затвердженого цією ж постановою переліку доріг і спеціалізованих місць (http://www.government.by/uplo…/docs/file97909c19ffc7a379.PDF).
Водії, які виконують транзитні перевезення, зобов'язані покинути територію Білорусі за найкоротшим маршрутом не пізніше дня, наступного за днем в'їзду на її територію, за винятком випадків, коли неможливість дотримання зазначеного терміну обумовлена аварією (поломкою) транспортного засобу, а також розвантаженням, перевантаженням (перевалкою) вантажу, заміною транспортного засобу, якщо це передбачено умовами договору автомобільного перевезення і зазначено в транспортних документах. У разі необхідності здійснення названих операцій допускається відхилення від республіканської автомобільної дороги, зазначеної в переліку доріг і спеціалізованих місць. Операції повинні бути здійснені в мінімальні терміни. У період зупинки (стоянки) водії, що виконують транзитні перевезення, не повинні залишати територію пунктів зупинки (стоянки) для відпочинку і харчування водіїв, заправки транспортних засобів згідно з переліком доріг і спеціалізованих місць.

За невиконання вимог цієї постанови особи, які прибули до Республіки Білорусь, а також водії, що виконують транзитні перевезення, нестимуть відповідальність, передбачену законодавством.

Завдання та контроль за виконанням постанови покладено на Міністерство охорони здоров'я, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство транспорту та комунікацій, Міністерство закордонних справ, Державний прикордонний комітет, Державний митний комітет, Білоруський державний концерн по нафті і хімії, обласні виконавчі комітети відповідно до компетенції.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux