29 січня 2012 року українська діаспора Білорусі, за активного сприяння Посольства, вшановувала 94-річницю легендарного подвигу Героїв Крут.
Культурно-інформаційний центр Посольства, через мережу Інтернет, для українських громадських організацій Білорусі, розіслав історичні матеріали про драматичні події на станції Крути 29 січня 1918 року.
В режимі скайп-конференції відбулося обговорення теми важливості в житті кожного українця таких цінностей, як власна та національна свободи.
В бібліотеках міст Білорусі (Мінська, Гомеля, Могильова, Гродно, Вітебська) активістами громадських об’єднань проведено тематичні виставки: «Перемога українського духу», «Крути – оборона власної державності», «Поезія про Героїв Крут», «Народження «нового українця», «Самовіддана боротьба за державність України», «Свобода – це не мовчати, а діяти», «Сміливість і жертовність молодих крутян». А в бібліотеці м. Колодищі Мінської області молодь народного театру «Надія» культурно-просвітницького товариства українців «Обрій» провела вечір пам’яті під назвою «400 юнаків проти 13000 більшовиків», у програмі заходу виконувалися вірші, присвячені Героям Крут.
Довідково: Бій під Кру́тами відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути, поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. Під час військових дій тих часів, бій під Крутами вирішального значення не мав, але особливого значення в історії України набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. На похоронах у Києві, біля Аскольдової могили, президент УНР Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули у нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинку вірш «Пам'яті тридцяти». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами та вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише у 2006 році на місці бою встановлено пам'ятник. А з нагоди 80 роковини бою, монетний двір України випустив в обіг пам'ятну гривню.