• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
Повідомлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
Опубліковано 14 квітня 2012 року о 17:05

Україна звернулася до Білорусі з пропозицією відновити вільну конкуренцію на ринку, у тому числі для українських пивоварів. Про це повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко у п’ятницю на брифінгу. Петро Порошенко зазначив,що під час зустрічі з Першим віце-прем’єр-міністром Білорусі Володимиром Семашком, яка відбулася минулого тижня, розглядалося питання доступу на ринки країн-партнерів України вітчизняних виробників, продукція яких була обмежена квотами.«Я переконаний у тому, що в умовах кризи торговельні бар’єри нам лише шкодять і вважаю, що ми повинні продемонструвати прогрес по доступу українських товарів на інші ринки», - наголосив він.

Міністр економічного розвитку і торгівлі, роз’яснюючи ситуацію зі скороченням поставок українського пива в Білорусь, повідомив, що проблема полягала у тому, що були укладені нібито добровільні обмеження на поставки не більше, ніж зазначена квота. Водночас, за його словами, мінімальна ціна на ринку була зафіксована у національній валюті Білорусі, а після її серйозної девальвації продукція українських виробників, які виконують взяті на себе зобов’язання, стала просто не конкурентоздатною на білоруському ринку.

«Ми попросили відновити вільну конкуренцію і не вимагаємо жодних переваг для себе, але український виробник, який має якісну і конкурентну продукцію, який сплачує податки в Україні і створює робочі місця, повинен мати конкурентні можливості. Держава повинна сприяти цьому», - підкреслив Петро Порошенко.

Крім того, Українана наступному тижні продовжить переговори щодо зняття торговельних бар’єрів для пивоварної галузі на ринку Білорусі. Про це повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко під час зустрічі з українськими представниками виробників пива.

Петро Порошенко зауважив, що білоруські партнери стверджували, що угоди, які раніше були підписані щодо мінімальних цін і умов, були добровільні. «Наша позиція була наступною: ми не будемо миритися з жодним торговим обмеженням, яке сьогодні ставить українського виробника у неконкурентне становище. Ми наполягаємо на тому, що дотримання принципів вільної конкуренції, завдяки яким у змаганні за покупця перемагає найбільш конкурентоздатна продукція, мають бути збережені», - наголосив він.

Петро Порошенко поінформував, що під час переговорів з Першим віце-прем’єр-міністром Білорусі Володимиром Семашком було досягнуто домовленості, що сторони вживуть заходів для уникнення торговельних і неторговельних обмежень у двосторонніх економічних відносинах.

Міністр зазначив, що 18 квітня відбудеться візит до Мінська української делегації, до складу якої увійдуть виробники, керівництво Мінекономрозвитку та Мінагрополітики. Головне завдання - у короткий термін провести переговори і вийти на рішення щодо доступу українських товарів на білоруський ринок. «Я чекаю надзвичайно швидких компромісних рішень, які забезпечать різке зростання поставок нашої продукції на білоруський ринок», - наголосив він. За підсумками візиту відбудуться переговори на рівні керівництва урядів.

Петро Порошенко зазначив, що за наявною інформацією, обсяг втрат, яких зазнав український експорт у пивоварній галузі у 2011 році, перевищує 12 млн. доларів. «В умовах поточної ситуації ми будемо боротися за кожен мільйон експорту українського виробника», - підкреслив він.

«Ми максимально зацікавлені в тому, щоб створити українському виробнику прозорі, відкриті умови, знявши будь-які заборони. Я вважаю, що український виробник має знати, що держава піклується про нього. Україна має ефективно демонструвати свої прозорі, чесні, але переконливі можливості, щоб забезпечити доступ наших виробників на іноземні ринки», - наголосив він.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux