• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
Щодо міжнародних літніх шкіл в Україні
Опубліковано 21 травня 2012 року о 13:51

За повідомленням Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, у 2012 році міжнародні літні школи (відповідна інформація додається) проводитимуться на базі таких вищих навчальних закладів України:

1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Міжнародна школа україністики Національної академії наук України);

2. Львівський національний університет імені Івана Франка;

3. Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова;

4. Сумський державний університет;

5. Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка;

6. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Міжнародна школа україністики НАНУ

Міжнародна школа україністики(МШУ) з часу проголошення незалежності України спрямовує свою діяльність на поширення української мови за межами України серед громад діаспори та представників зарубіжних країн, які зацікавлені засвоїти державну мову України.

За час, що минув, МШУ НАНУ накопичила досвід залучення громадян інших країн до знайомства з Україною та опануванням української мови, поглибленням знань з української історії, літератури, культури у формі проведення Літніх сесій для широкого кола слухачів.

Школу щорічно відвідують до 35 слухачів з країн Європи, Азії, Америки. Серед них представники таких країн як Італія, Хорватія, Росія, Чехія, Угорщина, Німеччина, Австрія, Франція, Казахстан, Вірменія, Грузія.

Тематика

Літня школа, стала популярною серед учасників сесій, які мають нагоду удосконалювати володіння українською мовою, починаючи з початківців і завершуючи науковцями. Мовознавчі, історико-наукові, літературні та інші студії органічно поєднуються з ознайомленням зі столицею України, найцікавішими історико-культурними пам'ятками, життям українців. Короткострокові інтенсивні курси спрямовано на підвищення рівня володіння українською мовою та ознайомлення з широким спектром українознавчих студій.

Лекції і практичні заняття ведуть провідні фахівці НАН України та КНУ імені Тараса Шевченка, а також інших навчальних закладів Києва.

Школа мала на меті формування нової генерації вчених-україністів та славістів, здійснення наукових досліджень, розгортання міжнародної співпраці в галузі українознавства. Програма діяльності школи була розрахована на аспірантів, молодих науковців, студентів та всіх бажаючих, до кола зацікавлення яких належить україністика та славістика.

Порядок організації

Організація і проведення Літніх сесій МШУ має свою історію: надбання досвіду організаційних форм навчання, вироблення системного підходу до градації рівнів засвоєння мови, добору тематики, урахування потреб слухачів, забезпечення навчального процесу відповідними матеріалами, організація культурних програм, забезпечення навчального процесу фахівцями, які мають досвід викладання української мови як іноземної.

До основних форм навчання та наукової роботи. З часу заснування Школи належали: інтенсивні кількатижневі програми, присвячені проблемам історії, філології, мистецтвознавства, народознавства, філософії, релігієзнавства, політології, економіки, соціології та інших українознавчих дисциплін, які читалися українознавцями з урахуванням потреб слухачів.

Учасники програм МШУ мали змогу працювати над своїми науковими проектами в кращих бібліотеках і архівах Києва.

Основними формами навчання МШУ залишаються короткострокові інтенсивні курси, спрямовані на підвищення рівня володіння українською мовою та ознайомлення з широким спектром українознавчих студій, що проходять на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Лекції і практичні заняття проводять провідні фахівці НАН України та КНУ Тараса Шевченка.

Короткострокові курси, окрім академічних програм з української мови, проводять ознайомлення слухачів з історико-культурними і науковими установами Києва, організовують відвідування пам'яток історії, архітектури, музеїв, екскурсії в такі міста України як Канів, Чернігів, Умань, Переяслав – Хмельницький та інших історичних і культурних пам'яток України.

Термін проведення цьогорічної школи з 16 липня по 3 серпня.

Контакти

01033, Україна, Київ,

бульвар Т. Шевченка, 14, кім. 97

Тел./факс: +38 (044) 239-34-31

E-mail: [email protected]

******

Інформація про проведення міжнародних літніх шкіл у Львівському національному університеті імені Івана Франка

В Університеті функціонує Міжнародна літня школа української мови та країнознавства, де проводяться заняття з української мови в групах з різним рівнем знань, ознайомлення з культурою, літературою, історією, суспільно-політичним життям України у формі лекцій, дискусій, зустрічей, екскурсій, краєзнавчі мандрівки (інформацію можна отримати на сайті Університету:www.lnu.edu.ua).

Вже 18 років за грантом американського уряду та сприяння Канзаського університету (США) проводиться Літня школа для американських студентів, які проходять шеститижневе стажування з української мови та українознавства. Інформацію можна отримати: Dr.AlexanderTsiovkh, e-mail: [email protected]

Кафедра Сучасних Мов та Культурологічних студій Університету Альберти (Канада) щорічно в травні червні (4 тижні) на базі Університету проводить Літню школу для студентів з української мови та культурології (“Ukrainian through Living Culture”). Інформацію можна отримати на сайті:www.arts.ualberta.ca/~ukraina/

******

Інформація про Літню школу з української мови в НПУ імені М.П. Драгоманова

Літня школа з української мови має на меті популяризацію вивчення української мови як частини світової мовної культури.

З метою поглиблення культурного обміну між Україною та іншими державами Літня школа організовує широкий спектр культурних заходів, які розкривають найважливіші аспекти сучасної української культури; здійснює організацію освітнього та культурно-просвітницького туризму.

Літня школа з української мови активно використовує новітні освітні технології, підтримує зв’язки з українськими вченими-мовознавцями, професорами, академіками АПН.

Напрямки:

1) підвищення кваліфікації учителів і викладачів української мови як іноземної,

2) навчання української мови як іноземної.

Місце проведення– Інститут української філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Тривалість– 2 тижні.

Терміни проведення: червень-липень.

У 2012 році – 16-29 липня 2012 р.

Контингент учасників– іноземці, зокрема представники української діаспори.

По закінченні Літньої школи за результатами складання форм контролю слухачі отримують Сертифікат про закінченняЛітньої школи з української мови.

У рамкахЛітньої школи з української мовипередбачається вивчення таких дисциплін:

· сучасна українська літературна мова,

· історія культури України,

· методика викладання української мови як іноземної (для викладачів української мови як іноземної).

А також:екскурсії до історичних та культурних пам’яток Києва й України, відвідання музеїв, театрів, виставок тощо, спілкування з носіями мови.

Навчання – безкоштовне.

Витратина переліт, оплата страхування, проживання, харчування, відвідування музеїв, театрів тощо – за рахунок слухачів курсів.

Контакти:

Соколова Софія,

координатор Літньої школи з української мови,

заступник директора з міжнародних питань

Інституту української філології

Національного педагогічного університету

імені М.П. Драгоманова,

вул. Тургенєвська, 8/14,

01601, Київ-601, Україна,

роб. тел.: +38 044 482 31 12,

моб. тел.: +38 066 298 92 96

e-mаil: [email protected]

http://www.iuf.npu.edu.ua/movna_shkola.html

*****

Інформація про проведення літньої школи у Сумському державному університеті

У період з 4 по 15 червня 2012 р. заплановано проведення літньої школи «Комунікація, мова, культура в українському суспільстві».

Контингент учасників: іноземні студенти університету та інших вищих навчальних закладів, представники української діаспори.

У програмі школи заплановано вивчення української мови, основ етикету та ділового спілкування, українських традицій, культури та історії України, політичних та правових основ функціонування українського суспільства.

*****

Інформація про проведення літньої школи у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка

У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка з 2006 року проводиться Україномовна літня школа, діяльність якої є результатом підписаних угод між ТНПУ імені В.Гнатюка та St.Jerome's University, Waterloo, Canada, St.Thomas More College University of Saskatchewan, Canada.

Учасниками програми є студенти канадських університетів.

Україномовна літня школа щорічно у травні-червні, передбачає вивчення української мови як іноземної за різними рівнями складності, знайомство з культурними та історичними пам’ятками Тернопільщини.

Літні школи, які проводитимуться у Чернівецькому національному університеті в 2012 році

 

Назва школи

Термін проведення

Країни-учасники

Контингент учасників

Порядок організації

 

Літняшкола з вивчення української мови, культури та історії України

17-27 квітня

Польща

Поморська  академія

м. Слупськ

10 студентів

 +1 керівник 

+ історики ЧНУ

Школа проводиться в рамках виконання угоди про співробітництво між університетами

Мовата культура України на перетині тисячоліть

13-19травня

Польща,

Ягеллонськийуніверситет

12 студентів  +

1 керівник

+ Філологи  ЧНУ

Школа проводиться в рамках виконання угоди про співробітництво між університетами

Історико-краєзнавча  школа

9-13 травня

Польща,

Вищадержавна східноєвропейська школа в Перемишлі

13 студентів

 +  1 керівник

+ історики  ЧНУ

Школа проводиться в рамках виконання угоди про співробітництво між університетами

Літняшкола з вивчення української мови, культури та історії України

10-20 липня

Польща,

Вищашкола бізнесу та підприємництва в Островцю Свентокшиському

10 студентів  +

 1 керівник

+ історики  ЧНУ

Школа проводиться в рамках виконання угоди про співробітництво між університетами

Літняшкола з вивчення української мови, культури та історії України

10-20 вересня

Польща,

Жешовськийуніверситет

(уточнюється)

10 студентів  +

 1 керівник

+ історики  ЧНУ

Школа проводиться в рамках виконання угоди про співробітництво між університетами

Українсько-румунськімовно-культурні зв’язки та транскордонна співпраця

8-16  жовтня

Румунія,

 Сучавський університет

 

10 студентів +

1 керівник

+ історики  ЧНУ

 Школа проводиться в рамках виконання угоди про співробітництво між університетами

Українсько-румунськімовно-культурні зв’язки та транскордонна співпраця

8-16  жовтня

Румунія,

 Сучавський університет

 

10 студентів +

1 керівник

+ Філологи  ЧНУ

 Школа проводиться в рамках виконання угоди про співробітництво між університетами

Україната Польща: шляхи єднання (мова, культура,історія)

 12-18 листопада

Польща,

Варшавськийуніверситет

10 студентів

+ 1 керівник

+ Філологи ЧНУ

 

Школа проводиться в рамках виконання угоди про співробітництво між університетами

 
 
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux