Близько 2 тисяч гостей взяли участь у фінальних заходах IX Республіканського фестивалю національних культур.Фестиваль служить гармонізації міжнаціональних стосунків і розвитку багатовікових традицій національних об'єднань.
Головні нагороди конкурсу виконавців національної естрадної пісні IX Республіканського фестивалю національних культур в Гродно отримали представники об'єднань українців. Гран-прі конкурсу удостоєний представник об'єднання українців з Брагіна Гомелської області В'ячеслав Горшков. Представники української національності завоювали ще дві нагороди: диплом за друге місце отримав Дмитро Рудик з Мінської області, а мінчанка Наталія Попко відмічена спеціальним призом "За проникливість і щирість виконання".
Варто зазначити, що представництво української національності в творчій програмі фестивалю було найчисленнішим і налічувало більш ніж 150 учасників.
Представники Посольства України взяли участь в урочистостях з нагоди відкриття фестивалю та надали допомогу діаспорі у підготовці до показу національних куточків. Незважаючи на несприятливі погодні умови впродовж трьох днів фестивалю, українська діаспора достойно представила українське подвір’я. Вишивки різних регіонів України у своїх роботах відтворили 14 майстринь з Мінської, Гомельської, Брестської областей, які перемогли в міських та обласних відбіркових турах. Керамічні художні вироби експонував майстер народної творчості Асур Тамразов (культурно-просвітницьке товариство українців «Черемшина» БГОУ «Ватра»). Його гончарним виробам притаманна пластична виразність, простота, народна декоративність.
Гармонічність виробів українських умільців привертала увагу гостей.
Прикрашала подвір’я і складова частина культури українського народу - національна кухня, страви якої зачаровували гродненців і виглядом і смаком. Глядачі, серед котрих були і українці за національністю, надовго затримувались на українському подвір’ї.
Концерт українського мистецтва за участю творчих колективів та окремих виконавців українських громадських об’єднань та Будинків культури показав, що українці Білорусі бережуть свою рідну культуру. Родзинкою у проведенні концертів національних подвір’їв було знайомство з звичаями святкування весни у різних національностей. Обряд зустрічі весни в Центральному регіоні України у виконанні ансамблю української пісні та обряду Мінського культурно-просвітницького товариства українців «Заповіт» БГОУ «Ватра» зацікавив глядачів старовинними та сучасними українськими піснями.