21-24 червня 2012 р. в смт Октябрський (Гомельська область, Республіка Білорусь) відбулися заключні заходи 2010-2012), який проходив під егідою Міністерства культури Республіки Білорусь, Білоруського фонду культури, Гомельського обласного виконавчого комітету та відділу культури Октябрського районного виконавчого комітету. Фестиваль зібрав на Рудобільщині кращих виконавців народних пісень і побутових танців, спеціалістів та аматорів, знавців та шанувальників білоруського фольклору. До Октябрського, який уже вкотре став білоруською фольклорною меккою, завітали дитячі й молодіжні фольклорні гурти з усіх куточків Республіки Білорусь, які стали переможцями в своїх регіонах. За традицією, на фестиваль завітали делегації з інших держав, які стали почесними гостями мистецького форуму. Єдиним фольклорним колективом, який представляв Україну за рекомендацією Міністерства культури Республіки Білорусь, став Народний фольклорний ансамбль факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка «Жива вода» імені Павла Бакланова під орудою одного з провідних хормейстерів Полтавської області Лариси Бакланової.
Чисельна українська делегація, до якої увійшли учасники ансамблю – викладачі полтавського педагогічного вишу, студенти-словесники, майбутні журналісти – презентувала на фестивалі оригінальну програму, основою якої стали народні пісні, зібрані в різних куточках Полтавщини. Учасників та гостей «Берагіні» зачарували театралізовані композиції полтавців «Веснянки» та «Весілля», інші перлини з народнопісенної української скарбниці. Фольклорний ансамбль «Жива вода» імені П. Бакланова взяв участь у традиційному святі «Рудобільське купалля», уплівши у фестивальну канву неповторний колорит українського свята Купала. Також колектив виступив із сольними концертними програмами в селі Рассвєт та перед мешканцями одного з районів Октябрського. У день закриття фестивалю, пройшовши разом з усіма учасниками «Берагіні» з Білорусі та Росії урочистою ходою центральною вулицею селища, учасники ансамблю не лише обдарували гостей свята українськими народними піснями, але й повітряними кульками з українською національною символікою, які стали цінним трофеєм для всіх, кому пощастило зачаруватися яскравими кольорами українського державного прапора.
На церемонії закриття фестивалю було оголошено результати конкурсів, які тривали протягом трьох днів на багатьох концертних майданчиках, а також відзначено почесних гостей форуму. Відрадно, що Народний фольклорний ансамбль «Жива вода» імені П. Бакланова було нагороджено дипломом лауреата І ступеня «За оригінальне відтворення музичної спадщини свого народу».
Загалом українська делегація на VII Республіканському фестивалі фольклорного мистецтва «Берагіня» якнайкраще представила фольклорне багатство українців (зокрема, полтавців) та зробила посутній внесок у розвиток міжнаціональних культурних зв’язків України та Республіки Білорусь.