• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
Виступ Посла України в Республіці Білорусь на заході з нагоди Дня Гідності та Свободи (21 листопада 2017 року)
Опубліковано 22 листопада 2017 року о 11:20

Шановні друзі! Поважанния сябри!

Під час перегляду фільму, молитви та хвилини мовчання я відчував справжню атмосферу співчуття. Спільне почуття, що поєднало усіх присутніх - почуття наших друзів-білорусів, які розділили нашу гордість та біль за найкращих синів України, які стояли та гинули на Майдані, та котрі зараз продовжують захищати нашу країну. Я говорю також і про громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції, які чи не вперше довели, що український народ здатний об’єднатися задля вибору свого власного майбутнього, здатний захистити свій європейський вибір, свою історію, культуру та мову.

Усього чотири роки відділяють нас від подій Революції Гідності, про які ми сьогодні згадуємо. Увесь цей час українці впевнено та наполегливо будують нову державу. Можливо не все йде так легко та швидко, як ми сподівалися під час Революції Гідності. Але очевидно одне - зворотного шляху немає. Ми поступово все ближче й ближче стаємо до Європи, залишаючи позаду так зване «радянське минуле».

Протягом цих чотирьох років Україна не лише зробила низку рішучих кроків на міжнародній арені, уклала Угоду про асоціацію з ЄС та отримала безвізовий режим з європейськими країнами для своїх громадян. Ми нарешті позбулися одного з ключових важелів тиску з боку Росії – газового шантажу. Вже два роки Україна не купує газ в Росії - газовому шантажу покладено кінець.

Сьогодні наріжним каменем майбутнього України є внутрішні перетворення. Наші друзі за кордоном часто запитують, чи відчуваються зміни в середині нашої держави? Безумовно відчуваються, серед них, насамперед, боротьба з корупцією. Схвалено низку антикорупційних заходів, таких як створення Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції.

Усі державні службовці, включаючи співробітників нашого Посольства, публічно декларують свої активи, доходи, витрати та фінансові зобов‘язання. Будь-який громадянин України може взяти участь у відкритому прозорому конкурсі на посади державних службовців та здобути таку посаду. Яскравим прикладом відкритості та прозорості влади стало запровадження електронної системи «ProZorro», яка є повністю новим елементом системими державних закупівель.

Поступово відбувається відновлення суспільної довіри до судової гілки влади. Ухвалена низка законів - «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду правосуддя», «Про Конституційний Суд України», нові процесуальні кодекси. Нещодавно, 11 листопада 2017 року, склали присягу судді нового Верховного суду України. Склад Верховного суду вперше в історії України сформований на основі конкурсу – безпрецедентно відкритого, унікального та прозорого, з високим рівнем конкуренції, який проходив під пильним наглядом громадськості, з прискіпливою перевіркою кандидатів всіма антикорупційними органами. На черзі ухвалення ще низки законів про зміни в системі правосуддя, включаючи створення антикорупційного суду.

Ще одне питання, яке є найбільш актуальним для України – створення потужних та дієздатних Збройних Сил України, які сьогодні вважаються одними з найсильніших у Європі. Збройні сили, які кожного дня доводять свою відданість ідеалам Майдану та спроможні протистояти російській агресії на Донбасі. При цьому, основу нашого війська зараз складають справжні патріоти - військовослужбовці, які добровільно пішли в армію за контрактом.

Шановні друзі,

Безумовно, ми лише на початку шляху у справжнє європейське майбутнє. Але головне те, що ми не зупинимось на півшляху. Більшість громадян України впевнено підтримують курс на європейську інтеграцію та наближення до НАТО.

І Європа допомагає і, головне, вірить в нас. У своєму звіті за поточний рік Європейська комісія, зокрема, зазначила - «У 2017 році Україна, незважаючи на триваючий конфлікт на Сході, продемонструвала безпрецедентний рівень стійкості та наполегливості до досягнення суспільних змін, стверджуючи свою європейську орієнтацію. Очікування у країні щодо ЄС залишаються високими. Громадянське суспільство продовжує відігравати ключову роль у прогресуванні реформ, усупереч майновим інтересам окремих парламентарів та інших представників влади. З набранням чинності Угоди про асоціацію та безвізового режиму, відносини між Україною та ЄС стали інтенсивними, як ніколи. ЄС готовий надати політичну, технічну та фінансову підтримку за умови проведення змін у країні».

Шануючи героїв Небесної сотні, інколи ми чуємо, що не покарані всі злочинці, причетні до загибелі людей на Майдані. Але той Суд – Божий суд – він відбудеться. Я впевнений в цьому.

Я також хотів би зазначити, що найбільшою подякою нашим героям була б побудова в Україні справжньої демократичної держави, в якій справедливість, відсутність корупції, гідне та заможне життя були б не просто словами, а нормою повсякденного життя. І досягти цього ми зможемо лише об’єднавши наші власні зусилля, а також забезпечивши широку міжнародну підтримку Україні.

Я вдячний усім присутнім за ту підтримку, що ми постійно відчуваємо, для нас це дуже важливо. Вірю, що Україна завжди буде гідна такої підтримки.

Ще раз щиро дякую. 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux