• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
Вступне слово заступника Міністра закордонних справ України Данила Лубківського на брифінгу для ЗМІ
Опубліковано 14 березня 2014 року о 08:50

Заступник Міністра закордонних справ України Данило Лубківський:

         Шановні колеги,

Хочу зробити декілька заяв, які стосуються актуальних питань зовнішньої політики України.

Насамперед, ми вітаємо результати переговорів у Вашингтоні.

Відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з Президентом США Бараком Обамою, продовжуються інші зустрічі з американськими високопосадовцями, а також представниками світових фінансових інститутів.

Результати дуже практичні і важливі. Ми високо оцінюємо підсумки переговорів у Вашингтоні.

Насамперед, відчуваємо дуже чітку і сильну спільну  солідарну позицію США та ЄС на підтримку України у ситуації, коли наша держава зазнала  агресії з боку Російської Федерації, коли частина України окупована і коли порушуються права людини у Криму.

Стосовно США. Ми перебуваємо на початку принципово нового і дуже цікавого, обнадійливого етапу у відносинах із Сполученими Штатами – етапу інтенсифікованого співробітництва. Про це заявлено на зустрічі Прем’єр-міністра України і Президента США.

Схвалюється рішення про кредитні гарантії на 1 млрд. дол. США й пакет технічної та іншої допомоги.

Ми відновлюємо роботу Комісії стратегічного партнерства на міністерському рівні (у сферах ядерної безпеки та нерозповсюдження, політичного діалогу та верховенства права, енергетичної безпеки, безпекового співробітництва та науки й технологій).

Найближчим часом проводимо консультації з питань оборони на рівні Міністерств Оборони України та США.

Ми розпочинаємо підготовку Американсько-українського бізнес саміту у Вашингтоні.

Ми розпочинаємо роботу над створенням Інноваційної Ради. Це дуже цікавий і дуже практичний напрям. Йде мова про створення екосистеми, яка необхідна для пришвидшення розвитку підприємництва та правової культури й інфраструктури для інновацій в Україні.

В Україні вже перебувають представники Міністерства юстиції та команди ФБР для стратегічного консультування з пошуку незаконним чином отриманих коштів колишніх високопосадовців України. В цій справі додаткову допомогу й технічну експертизу надасть Державний департамент США.

Ми очікуємо на експертну допомогу Міністерству фінансів України та НБУ для подолання короткотермінових викликів.

Є конкретні домовленості, які стосуються безпосередньо людей.

Розширюється фінансування року запуску Програми імені Фулбрайта у галузі науки і техніки («Фулбрайт-STEP») – пілотний проект, в рамках якого буде повністю відшкодований переїзд та навчання обраної групи українських студентів магістрантів в університетах США протягом 2014-2015 навчального року.

Удвічі збільшується кількість українських студентів, які братимуть участь у Програмі обміну для студентів на 2014-2015 навчальний рік.

Понад 50 майбутніх лідерів України матимуть можливість взяти участь у короткострокових обмінах. Передбачаються інноваційні гранти.

Отже, маємо хороші, обнадійливі результати з першого дня перебування Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, а також Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці у Вашингтоні.

МЗС України позитивно оцінює те, що в прискореному режимі Сенат США впродовж одного дня розглянув та схвалив внесену сенатором Річардом Дурбіном у співавторстві з 32 іншими сенаторами резолюцію «Засудження неправомірної російської агресії в Україні».

Ця резолюція, у разі остаточного схвалення, матиме суттєві наслідки для російської сторони. Вона носить пропозицію використати всі можливі економічні елементи для захисту незалежності, суверенітету та економічної цілісності України. В цьому проекті висловлюється пропозиція про припинення членства Росії у В8 тощо.

Про ООН. Сьогодні Прем’єр-міністр України буде у Нью-Йорку. Планується його виступ у Раді Безпеки щодо ситуації в Україні та зустріч з Генеральним секретарем ООН Бан Кі-муном.

Ми надаємо великого значення цій події. Рада Безпеки, як вам добре відомо, це єдиний орган, уповноважений вирішувати проблеми міжнародного миру та безпеки.

Ми донесемо нашу позицію на найвищому державному рівні, на найвищому урядовому рівні. Ми очікуємо підтвердження тієї одностайної міжнародної солідарності на підтримку територіальної цілісності і непорушності кордонів України, яка звучить сьогодні, в тому числі і в Раді Безпеки ООН.

Про Крим. Росія унеможливлює об'єктивне інформування світового співтовариства про справжню ситуацію в АР Крим. Ми рішуче і категорично засуджуємо такий підхід.

Помічнику Генсекретаря ООН з питань прав людини Івану Шимоновичу було відмовлено в можливості здійснити запланований на 12 березня візит до АР Крим.

Також на територію АР Крим не було допущено інспекторів ОБСЄ, які з 5 березня ц. р. перебувають в Україні.

У Відні лише російська делегація не дає згоди на направлення до Криму спостережної місії ОБСЄ відповідно до мандату, який підтримується усіма іншими державами-учасницями Організації.

Ми фіксуємо і засуджуємо численні приклади порушення прав людини у Криму. Я маю перелік понад 50 позицій.

Кілька сотень людей, переважно кримські татари, приїхали із Криму як біженці на територію кількох регіонів України.

З ефірних і кабельних мереж вимкнені всі українські загальнонаціональні телевізійні канали та найпотужніший регіональний - ТРК «Чорноморка».

Задокументовано понад 70 випадків  брутальних порушень прав журналістів і перешкоджань їхній діяльності. Фактично в Криму запроваджено тотальну цензуру інформаційного простору.

Це - атмосфера нетерпимості, негласності, недемократичності і ми категорично засуджуємо такі підходи і таке ставлення до прав та інтересів громадян.

Ми також не можемо не помічати антиукраїнської істерії, яка продовжується в Росії, ми з великим сумом бачимо, як заручниками цієї істерії стають звичайні люди. Діячі мистецтв, які сьогодні благословляють наступ на Україну практично сил, які кидають виклик практично всій системі міжнародних відносин. Ця позиція печальна не відповідає тому високому духу української культури, який ми з вами любимо і високо цінуємо.

Ми висловлюємо велику розчарованість бездіяльністю та позицією СНД у нинішніх критичних обставинах.

СНД перебуває під впливом Росії, цей вплив монопольний або практично монопольний.

СНД самоусунулася від прийняття відповідальних політичних рішень щодо базових принципів співіснування держав. Такий підхід, безумовно, не є прийнятним для України. І такий підхід не може мати жодної хорошої перспективи.

Хочу підкреслили, ми мобілізували всі можливі  зусилля, у нас є простір для подальшої роботи, ми чітко уявляємо меню цих зусиль, ми бачимо, які наступні кроки можуть відбутися.

Українська зовнішньополітична служба чітко розуміє усі важелі і інструменти впливу на ситуацію.

Світ, фактично, одностайно підтримує Україну.

Ніхто, ніколи не матиме права «вето» на суверенну зовнішню політику України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux