Україна відзначила 20-ти річчя своєї миротворчої діяльності і залишається активним учасником міжнародного миротворчого процесу під егідою ООН, НАТО, ЄС та у рамках регіонального співробітництва.
Близько 1200 військовослужбовців Збройних Сил взяли участь у 10 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у Республіці Ліберія, Демократичній Республіці Конго, Косово (Республіка Сербія), Придністровському регіоні Республіки Молдова, Ісламській Республіці Афганістан, Республіці Південний Судан та у районі Аб’єй. Організовано і проведено понад 40 планових ротацій національного контингенту (персоналу) та забезпечено їх діяльність у районах виконання завдань.
Збільшено загальний внесок Збройних Сил у міжнародні зусилля з урегулювання криз. Додатково направлено:
• двох офіцерів штабу до Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго (MONUSCO);
• одного офіцера штабу та трьох військових спостерігачів до Місії ООН у Південному Судані (UNMISS);
• двох офіцерів штабу та двох військових спостерігачів до Тимчасових сил ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (UNISFA);
• двох фахівців армійської авіації до складу литовської Групи радників армійської авіації Афганської Національної Армії та кінологічного розрахунку ускладі військового кінолога і мінно-пошукового собаки до складу литовської Групи з реконструкції афганської провінції Гор Міжнародних сил сприяннябезпеці в Ісламській Республіці Афганістан. Загалом кількість національного персоналу в Ісламській Республіці Афганістан становить 28 осіб.
Підготовлено та направлено до національного контингенту у складі Багатонаціональних сил КФОР у Косово інженерний підрозділ.
З метою збільшення та збереження високого рівня залучення Збройних Сил до міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки під егідою ООН підготовлено та направлено 18-й окремий вертолітний загін до складу Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго (MONUSCO).
Участь Збройних Сил у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки залишається дієвим інструментом нарощування оперативних спроможностей визначених сил та засобів, досягнення ними оптимального рівня взаємосумісності з підрозділами провідних держав.
(Щорічне видання “Біла книга – 2012. Збройні cили України”)