• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
24-25 жовтня 2013 року Президент України Віктор Янукович здійснив робочий візит до Республіки Білорусь та прийняв участь у засіданні Ради глав держав СНД
Опубліковано 28 жовтня 2013 року о 11:29

24-25 жовтня 2013 року у Мінську в Палаці Незалежності Президент України В.Ф. Янукович взяв участь у засіданні Ради глав держав СНД.

1. Глава держави пропонує створити тристоронній консультативний орган Україна - ЄС – МС. «У нас є тривога спільна щодо режиму торгівлі з Україною після створення нами зони вільної торгівлі з ЄС. Тому ми запропонували сформувати постійно діючий консультативний формат Україна - ЄС - Митний союз».

2. Віктор Янукович пропонує приурочити чергове засідання Ради глав держав СНД до 70-річчя визволення України. «Для нашої держави підготовка до святкування чергового ювілею Великої Перемоги має особливе значення, адже 2014 рік - рік 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників» На думку Глави держави, підтвердженням вдячності і турботи про ветеранів є запропоноване рішення про заснування єдиних ювілейних нагород до 70-ї річниці Перемоги.

3. За словами Глави держави, Україна, як і інші країни СНД, прагне максимально розкрити свої туристичні можливості.

4. За словами Віктора Януковича, Україна підтримує реалізацію в 2014 році Міждержавної програми «Культурні столиці Співдружності» в Республіці Казахстан і Киргизькій Республіці.

5. Президент вважає невірними судження про необхідність вибору України на користь будь-яких інтеграційних проектів. «Я переконаний, що створивши зону вільної торгівлі з ЄС, а також налагодивши ефективну взаємодію з Митним союзом, Євразійським союзом у перспективі, Україна сприятиме подальшій активізації економічної взаємодії на Євразійському континенті».

6. Головування України у СНД у 2014 році буде спрямоване на забезпечення подальшого розвитку Організації - Президент

«Свою роботу, відповідно до концепції головування, ми плануємо спрямувати, в першу чергу, на забезпечення подальшого поступального розвитку Співдружності Незалежних Держав і зміцнення взаємовигідного співробітництва, що відповідає національним інтересам кожної держави-учасниці».

7. Віктор Янукович вважає, що розвиток торговельно-економічного співробітництва стане одним із пріоритетів головування України у СНД. «Слід сформувати всі необхідні умови для забезпечення рівноправної конкуренції, захисту прав власника та інвестора, зняти штучні бар'єри, які все ще мають місце і перешкоджають торговельному та інноваційному співробітництву».

8. Глава держави: Взаємодія країн-учасниць СНД в енергетичній сфері - один із найважливіших аспектів співробітництва. Як зазначив Віктор Янукович, насамперед йдеться про розвиток співпраці в питаннях транспортування енергоресурсів, забезпечення надійності їх постачання, вироблення зрозумілих і чітких принципів діяльності держав-учасниць на ринку енергоносіїв.

9. Віктор Янукович наголошує на важливості розвитку культурно-гуманітарного співробітництва у СНД

«Особливу увагу Україна як головуюча держава планує приділити культурно-гуманітарному співробітництву, подальшому розвитку Співдружності як універсального майданчика для міжкультурного діалогу та гуманітарної взаємодії»

10.. Президент закликав країни СНД приєднатися до святкування 200-річчя Тараса Шевченка

За словами Віктора Януковича, враховуючи, що життєвий шлях і творча доля Великого Кобзаря тісно пов'язані з багатьма державами Співдружності, Україна очікує дієвої підтримки в організації та проведенні ювілейних заходів у державах СНД.

11. Глава держави відзначає прогрес у взаємодії країн-учасниць СНД у сфері боротьби з тероризмом. За словами Президента, за підсумками засідання було підписано чотири середньострокові програми в цій сфері, розраховані до 2018 року.

12. Віктор Янукович підтримує пропозицію до Грузії щодо можливості відновлення її членства в СНД

«СНД - це той майданчик, на якому звикли домовлятися й вирішувати багато питань, як знімати бар'єри. Якщо у наших колег таке бажання є, це ніколи не пізно зробити. Ми їх раді будемо бачити».

13. Віктор Янукович вважає, що підписання Договору про асоціацію України з ЄС посприяє розширенню співробітництва на всьому Євразійському континенті. «Переконаний, що, створивши зону вільної торгівлі з ЄС, а також зміцнюючи ефективну взаємодію в рамках Співдружності, Україна сприятиме подальшому розширенню результативної співпраці на всьому Євразійському континенті».

14. Президент України Віктор Янукович спільно з главами держав СНД узяв участь у церемонії закладення Алеї Почесних гостей Палацу Незалежності у Мінську.

Глави держав СНД посадили на Алеї Почесних гостей ялини.

 

Текст виступу Президента України Віктора Януковича на засіданні Ради глав держав СНД у розширеному форматі:

«Шановний пане Голово!

Шановні колеги!

Перш за все, хочу висловити вдячність Президентові Республіки Білорусь, шановному Олександру Григоровичу, за успішне головування Білорусі в Співдружності Незалежних Держав.

На моє переконання, білоруська сторона зробила велику роботу в напрямку розширення взаємодії наших країн у рамках СНД на благо кожної людини.

Сьогодні ми прийняли рішення про те, що в наступному, 2014 році, у Співдружності Незалежних Держав головуватиме Україна.

Ми перебираємо цю почесну місію у Республіки Білорусь, яка, взявши на себе головування в нинішньому році, надала Україні можливість зосередитися на роботі в рамках ОБСЄ.

Свою роботу, відповідно до концепції головування, ми плануємо спрямувати, в першу чергу, на забезпечення подальшого поступального розвитку Співдружності Незалежних Держав і зміцнення взаємовигідного співробітництва, що відповідає національним інтересам кожної держави-учасниці.

Діяльність України в цій якості будуватиметься на принципах наступності в реалізації прийнятих вищими органами СНД рішень, а також ініціатив, висунутих попередніми головуваннями.

Одним із пріоритетних напрямків роботи ми бачимо подальший розвиток торговельно-економічного співробітництва, яке має грунтуватися на положеннях Договору про зону вільної торгівлі та принципах Світової організації торгівлі.

Цей договір, на наше переконання, має запрацювати на повну силу, а закладені в ньому механізми - стати реально діючими.

Слід сформувати всі необхідні умови для забезпечення рівноправної конкуренції , захисту прав власника та інвестора, зняти штучні бар'єри, які все ще мають місце і перешкоджають торговому та інноваційному співробітництву.

Важливо також, щоб на основі міжнародних норм і принципів, закладених у договорі, запрацювали механізми розгляду спірних питань у торгівлі.

Наші зусилля також будуть спрямовані на підготовку до підписання угод про транзит трубопровідним транспортом, про торгівлю послугами, протоколу про поетапне скасування експортних мит.

Очевидно, загальним інтересам наших країн відповідає і реалізація спільних проектів у науково-технічній та інноваційній сферах, енергетиці, транспорті, машинобудуванні, сільському господарстві.

Ми плануємо провести в Україні Інноваційний форум країн СНД, Міжнародну конференцію підприємств малого та середнього бізнесу, засідання Ради координаційної транспортної наради, Міждержавної ради з антимонопольної політики, Міждержавної ради зі співробітництва в науково-технічній та інноваційній сферах, низку інших заходів.

Найважливішим аспектом взаємодії в рамках СНД Україна вважає енергетичну сферу.

Насамперед, це стосується розвитку співробітництва з питань транспортування енергоресурсів, забезпечення надійності їх постачань, вироблення зрозумілих і чітких принципів діяльності держав-учасників на ринку енергоносіїв.

Необхідно розширювати взаємодію у сферах, пов'язаних з електропостачанням, зокрема в рамках налагодження системного діалогу між Електроенергетичною радою СНД і Європейським союзом електроенергетичної промисловості, а також відновлюваними джерелами енергії.

З огляду на це, важливим вважаємо проведення низки міжнародних конференцій, круглих столів, засідань органів галузевого співробітництва, зокрема Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої перспективам використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії, Науково-технічного форуму з питань розвитку атомної енергетики.

Особливу увагу Україна як головуюча держава планує приділити культурно-гуманітарному співробітництву, подальшому розвитку Співдружності як універсального майданчика для міжкультурного діалогу та гуманітарної взаємодії.

У зв'язку з цим, на наш погляд, корисною є реалізація діючих програм Співдружності у сфері культурно-гуманітарного співробітництва.

Крім того, низка заходів, які ми плануємо провести в Україні, буде спрямована на розвиток туристичного потенціалу СНД.

Враховуючи, що 2014 рік пройде під девізом розвитку туризму в Співдружності, ми плануємо передбачити і провести в Україні Київський міжнародний туристичний форум, а також засідання Ради з туризму СНД.

Шановні колеги!

Хотів би привернути вашу увагу ще до деяких моментів.

Перше. Головування у СНД наступного року збігається зі знаменною для нашої держави датою - 200-річчям від дня народження видатного сина українського народу Тараса Шевченка.

Культурно-мистецькі заходи, присвячені творчості Тараса Шевченка, традиційно викликають великий інтерес у населення і широко відзначаються у країнах Співдружності, де з великою повагою і шаною ставляться до пам'яті Великого Кобзаря.

З огляду на це, логічним вважаємо проведення в Україні Дев'ятого Форуму наукової та творчої інтелігенції держав-учасників СНД, присвятивши його пам'яті і творчості Т.Г.Шевченка.

Враховуючи, що життєвий шлях і творча доля Великого Кобзаря тісно пов'язані з багатьма державами Співдружності, ми очікуємо дієвої підтримки в організації та проведенні ювілейних заходів у державах СНД.

По-друге, окремий акцент в рамках головування України буде, безумовно, зроблено на проведенні заходів із підготовки до святкування 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Сьогодні ми приймаємо Рішення про оголошення 2015 року Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Вважаю, що реалізація такої ініціативи - моральний обов'язок перед поколінням, яке винесло на своїх плечах всі тяготи воєнного лихоліття, і підтвердження нашої глибокої вдячності і турботи про ветеранів.

Для нашої держави підготовка до святкування чергового ювілею Великої Перемоги має особливе значення, адже 2014 рік - рік 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Ця дата буде широко відзначатися в нашій країні. Вже сьогодні створено Оргкомітет, затверджено План заходів щодо посилення соціального захисту ветеранів, забезпечення гідних умов їхнього життя.

Враховуючи сказане, ми пропонуємо провести чергове засідання Ради глав держав наприкінці жовтня 2014 року в Києві, приурочивши його до святкування 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

У всіх цих починаннях розраховую на активну підтримку наших партнерів, друзів по Співдружності.

Дякую за увагу!»

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux