Ряд міжнародних рейтингових агентств, свідомо не звертаючи уваги на показники зовнішньої торгівлі України, необґрунтовано знижують рейтинг країни.
Така думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко, передає « РБК-Україна».
«У травні 2013 р. було продано за кордон товарів на 180 млн дол. більше, ніж витрачено грошей на закупівлю імпортних товарів. У травні 2013 р. ситуація була зовсім іншою: тоді було витрачено на 1,3 млрд дол. більше на закупівлю імпортних товарів. Ситуація дійсно радикально змінилася. І тепер уже Україна не має таких великих проблем з поточним валютним рахунком, як це мало місце в попередні роки», - відзначив Охрименко.
Разом з тим він виразив подив, що ряд міжнародних рейтингових агентств, зокрема Fitch, свідомо не звертаючи уваги на показники зовнішньої торгівлі України, необґрунтовано знижують рейтинг країни.
« Та ще при цьому вказують, що в нас великий дефіцит зовнішньої торгівлі. Це, скоріше, небажання міжнародних рейтингових агентств вірогідно оцінювати роботу економіки України й багато в чому їхнє прямолінійне сприйняття економіки України за старими показниками», - додав експерт.
На підтвердження цього Охрименко відзначив, що в першім півріччі 2013 року позиції українських експортерів суттєво покращилися. За його словами, є високі шанси того, що новий урожай дозволить наростити експорт продуктів харчування до $20-22 млрд.
Коментуючи продемонстрований у травні профіцит зовнішньої торгівлі, Олександр Охрименко підкреслив, що він був досягнутий, насамперед, за рахунок переорієнтації на закупівлю газу з ЄС і відмови від закупівлі газу в Росії.
«У результаті витрати на закупівлю імпортного газу впали більше, чим на 60% у травні 2013 р. у порівнянні із травнем 2012 року. Як результат, уперше за всю історію торгівлі між Україною й Росією вийшов профіцит зовнішньої торгівлі», - підсумував Охрименко.
Читайте новини Comments.UA у соціальних мережах facebook і twitter.