8 липня 2013 року більше 50 чудових робіт українського скульптора Володимира Філатова експонується в Посольстві України в Республіці Білорусь.
Посол України в Республіці Білорусь М.Б. Єжель зі скульптором В.О. Філатовим.
З самого дитинства ліпив пластилінових солдатиків, захоплено розігрував «військові баталії», але малював більше…
Любив змальовувати портрети відомих осіб, улюблених собак, завжди відрізнявся здібністю до малювання, терпінням і посидючістю. Розглядав і копіював з репродукцій художні роботи, що захопили. Уява розвивалася в різних областях: любив море, сонце, музику, фантастику, подорожі і успішно займався волейболом (грав за збірну області).
Легко поступив до інституту фізкультури. Закінчивши інститут, працював лікарем на кафедрі хірургії. З 1982 по 1984 г.г. встановив скульптурні емблеми фізіотерапії і хірургії.
Усвідомлене бажання професійне займатися мистецтвом, скульптурою, прийшло в армії. У 1985, з третьої спроби, поступив в художній інститут в Києві – на кафедру скульптури. Досвід в спорті і десятирічна практика в медицині багато в чому допомогли в культурі праці, у навчанні, умінні концентруватися і доводити до кінця почате, добиватися результату. Працював багато, не все було просто. Його називали «двожильним». Закінчив художню академію з відзнакою і в 1990 р. вступив у Союз Художників СРСР.
З 1987 паралельно займався дизайном. Розробив промзразки - колекцію трансформерних манекенів (срібна медаль ВДНГ, Москва, СРСР, 1989 р.).
Паралельно працював над дипломним проектом пам'ятника жертвам Афганської війни «Афганська голгофа» (пам'ятник встановлено у Києві у 1994 р.).
Перша персональна виставка відкрита у Києві в галереї «Золоті ворота» (1995 р.), потім в Парижі в галереї «Мистецтво без кордонів» (1999-2000 рр.). Самостійність життєвої і творчої дороги художника створює «несхожість» і стильову впізнанність його роботи, яка опирається на характер, ідеали, мислення, здібності і працю.
Відгуки
Ірина Бурлакова, 20 червня 2001 р. Володимир Філатов вважає, що шанс добитися успіху є у будь-якої людини. Проте необхідно ще уміти цим шансом скористатися. «До Парижа потрібно бути готовим. Така готовність досягається щоденною важкою роботою, самодисципліною, умінням завжди бути у формі. Це схоже на марафон». У юності Володимиру Філатову довелося вибирати між мистецтвом і спортом. Спочатку він віддав перевагу спорту, про що не шкодує. Спорт дисциплінував його. Філатов і зараз у творчості застосовує спортивні прийоми: «Я натренував себе щодня займатися композицією, незалежно від натхнення. Я приручив натхнення і можу викликати його тоді, коли мені потрібно».
Тетяна ГОРЯЧЕВА, 11 квітня 2013г. Роботи Володимира Олександровича пронизані духом історії православ'я, недавно дивували Париж, а тепер готові підкорити серця багатоликої Росії. Краща робота Філатова — бронзова скульптура княгині Ольги — знаходиться в колекції Президента України Віктора Януковича. Про віру, про любов, про творчість ми розмовляли з Володимиром Олександровичем під час його нової роботи над скульптурою італійського кінорежисера Федеріко Феліні, володаря п'яти премій «Оскар».
Контактна інформація:
Філатов Володимир Олександрович
тел.: +38 (097) 337 06 42 e-mail: [email protected]
skype: filatov.arte