• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
Офіційний візит Президента Республіки Білорусь О.Г.Лукашенка в Україну.
Опубліковано 25 червня 2013 року о 23:58

17-18 червня 2013 року Президент Республіки Білорусь О.Г.Лукашенко перебував в Україні з офіційним візитом.

 У ході візиту відбулися зустріч «віч-на-віч» Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Білорусі О.Г.Лукашенком, а також переговори української та білоруської офіційних делегацій у розширеному складі. Крім того, проведено зустріч Голови Верховної Ради України В.В.Рибака з О.Г.Лукашенком.

 

У рамках візиту обговорено широке коло питань двостороннього співробітництва, зокрема перспективи розвитку політичного діалогу, поглиблення відносин у торговельно-економічній, військово-технічній, науково-технічній та гуманітарній сферах.

Основну увагу приділено завершенню договірно-правового оформлення українсько-білоруського державного кордону. Зокрема, відбувся обмін Ратифікаційними Грамотами Договору між Україною та Республікою Білорусь про державний кордон від 12 травня 1997 року, що зафіксовано у відповідному Протоколі. Завдяки цьому відкрито шлях для розв’язання комплексу питань, пов’язаних із демаркацією та режимом держкордону.

Президенти України і Білорусі обговорили можливі напрями подальшого розвитку відносин обох країн у рамках Митного союзу та Єдиного економічного простору. В.Ф.Янукович підкреслив, що Меморандум про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією, підписаний 31 травня ц.р. у Мінську, відповідає інтересам нашої країни і жодним чином не суперечить Угоді про асоціацію з Європейським Союзом.

Глави держав підтвердили налаштованість на більш повне використання можливостей, закладених у Договорі про зону вільної торгівлі в рамках СНД, забезпечивши його відповідне наповнення.

Українською стороною висловлено підтримку прагненню Білорусі набути членство у Світовій організації торгівлі. У підсумку це створить додаткові можливості для просування на зовнішні ринки українських і білоруських товарів, фінансів, послуг, робочої сили та сприятиме зростанню економік обох країн.

Президентами України і Білорусі заявлено про необхідність більш повного використання потужного потенціалу співробітництва в різних галузях, зокрема з розвитку транзитних можливостей обох держав, продовження поставок нафти на білоруські НПЗ, розширення взаємодії у військово-технічній сфері, в агропромисловому комплексі та сільськогосподарському машинобудуванні, поглибленні міжрегіональних і прикордонних зв’язків.

Досягнуто домовленості щодо розроблення «дорожньої карти» спільної масштабної співпраці у сфері сільського господарства, зокрема, в частині продовження практики створення спільних підприємств з виробництва тракторів, комбайнів та іншої новітньої техніки для потреб аграрного сектору України, розширення державної підтримки таких СП, застосування лізингових схем, надання пільгових кредитів тощо.

Під час переговорів наголошувалося на тому, що Україна і Білорусь є важливими торговельно-економічними партнерами. У 2012 році обсяг взаємної торгівлі товарами і послугами досяг рекордної позначки у 7,5 млрд. дол. США. При цьому серед торговельних партнерів України Білорусь традиційно займає 2 місце з-поміж країн СНД після Росії та 4 місце – серед країн світу. У свою чергу, Україна для Білорусі є третім торговельно-економічним партнером у світі.

Особливу увагу приділено подальшій розбудові міжгалузевої співпраці. Зокрема, йдеться про нарощування обсягів комбінованих і контейнерних залізничних перевезень потягами «Зубр» і «Вікінг» в рамках транспортного коридору Чорне море – Балтійське море, про перевезення білоруських вантажів річковим транспортом по Дніпру до чорноморських портів, про постачання української електроенергії в країни Балтії з використанням транзитних можливостей Білорусі, про будівництво житлових і промислових об’єктів у прикордонних регіонах Білорусі, про модернізацію української і білоруської ділянок міжнародної автостради Санкт-Петербург – Одеса, про активізацію взаємної торгівлі продукцією АПК тощо.

З огляду на високий рівень розвитку атомної енергетики в Україні, О.Г.Лукашенко звернувся з проханням надати допомогу в підготовці білоруських фахівців з питань експлуатації атомних електростанцій.

Сторонами акцентовано увагу на необхідності активізації діяльності Міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва та інших спільних робочих органів, які повинні вишукувати резерви з поглиблення співпраці в різних галузях та вносити відповідні пакети пропозицій, а також на розширенні контактів між діловими колами обох країн та вдосконаленні двосторонньої договірно-правової бази.

Обговорено питання про відзначення в Білорусі у 2014 році 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка та домовлено про проведення Днів культури Білорусі в Україні наступного року, а Днів культури України в Білорусі – у 2015 році.

 

/p

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux