• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
Засідання Ради глав урядів СНД у Мінську
Опубліковано 01 червня 2013 року о 08:42

31 травня 2013 р. у м. Мінськ відбулося чергове засідання Ради глав урядів СНД. Делегацію України на заході очолив Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Делегації Республіки Білорусь, Республіки Вірменія, Республіки Казахстан, Російської Федерації та Республіки Таджикистан були представлені на рівні глав урядів, інші – на рівні перших заступників та заступників глав урядів.

Засідання РГУ СНД проходило у вузькому та розширеному форматах. У вузькому колі глави делегацій обговорили Протокол про застосування Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011 року між його Сторонами та Республікою Узбекистан, визначилися щодо дати та місця проведення чергового  засідання  РГУ СНД, обговорили питання грошового утримання працівників органів СНД, які фінансуються з Єдиного бюджету СНД.

Під час засідання у широкому колі учасники заслухали доповіді Головуючого в РГУ СНД – Прем’єр-міністра Республіки Білорусь М.В.Мясниковича та Голови Виконавчого комітету – Виконавчого секретаря СНД С.М.Лебедєва, а також 4 виступи представників відповідних органів Співдружності, зокрема щодо: ходу реалізації у 2012 році Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року, Переліку пілотних міждержавних інноваційних проектів зазначеної Програми, проекту Угоди про співробітництво в галузі охорони навколишнього середовища, Звіту про діяльність Комісії з використання атомної енергії у мирних цілях у 2009-2012 рр. та про Угоду про координацію міждержавних відносин держав-учасниць СНД в сфері використання атомної енергії у мирних цілях.

Позиція України стосовно проектів документів, що розглядалися під час засідання РГУ, визначалася лінією нашої держави на активізацію участі в діяльності СНД, особливо в економічній та гуманітарній сферах.

Україна підписала та підтримала переважну більшість  документів, зокрема: Угоду щодо співробітництва у галузі охорони навколишнього середовища держав-учасниць СНД; Угоду з профілактики та  гасіння природних пожеж на прикордонних територіях держав-учасниць СНД; Угоду щодо координації міждержавних відносин держав-учасниць СНД у сфері використання атомної енергії в мирних цілях; Угоду щодо  багатосторонньої міждержавної спеціалізації виробництва і постачань насіння сортів і гібридів сільськогосподарських культур, посадкового матеріалу плодово-ягідних культур і винограду; Угоду про співробітництво у сфері офіційної статистики; Угоду держав-учасниць СНД щодо взаємного визнання документів про вищу/вищу професійну освіту; Рішення про хід реалізації у 2012 році Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року; Рішення про Концепцію антитерористичної діяльності на залізничному транспорті держав-учасниць СНД тощо.

Україна зарезервувала позиції по 2-х документах: щодо Протоколу про застосування Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011 року між його Сторонами та Республікою Узбекистан та Угоди про співробітництво у сфері підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів для збройних сил держав-учасниць СНД. 

Перед засіданням РГУ СНД відбулася зустріч глав делегацій з Президентом Республіки Білорусь О.Г.Лукашенком.

У рамках візиту М.Я.Азаров провів двосторонню зустріч з Прем’єр-міністром Республіки Білорусь М.В.Мясниковичем, під час якої обговорив розвиток співробітництва в СНД, а також актуальні питання двосторонніх відносин. Прем’єр-міністр України високо оцінив рівень співробітництва між двома країнами, а також висловив сподівання, що Білорусь підтримає Україну в питаннях участі в роботі Митного союзу.

На доручення Президента України В.Ф.Януковича Прем’єр-міністром  України та Головою Колегії Євразійської економічної комісії був підписаний Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною.

М.Я.Азаров також взяв участь у роботі пленарного засідання Форуму ділових людей держав-учасниць Єдиного економічного простору.

У ході засідання РГУ СНД відбулась зустріч першого заступника Міністра закордонних справ України Р.М.Демченка з Головою Виконавчого комітету – Виконавчим секретарем СНД С.М.Лебедєвим. Були обговорені пріоритети багатосторонньої співпраці, особливу увагу приділено тематиці економічного співробітництва, зокрема поглибленню співпраці у рамках ЗВТ СНД, стану підготовки угод про вільну торгівлю послугами та про транзит трубопровідним транспортом.

Окрема увага приділена подальшій взаємодії з Виконкомом СНД у рамках підготовки до  головування України в СНД у наступному році. За результатами зустрічі досягнуто домовленість про проведення консультацій між МЗС України і Виконкомом СНД щодо пріоритетів Українського головування у 2014 р. та планування графіку заходів. 

Посольством України в Республіці Білорусь надано всебічне сприяння в організації візиту Прем’єр-міністра України та в ході перебування української делегації у Мінську.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux