• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Беларускі
XXII засідання українсько-білоруської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва
Опубліковано 23 травня 2013 року о 09:29

22 травня 2013 року у Києві відбулося засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова. Білоруську делегацію очолив Перший заступник Прем'єр-міністра Володимир Семашко.

Серед питань, які обговорювалися: стан торговельно-економічного співробітництва та збільшення товарообігу між країнами, співпраця в різних галузях промисловості, транспорту, АПК, паливно-енергетичної сфери тощо. Також підбито підсумки виконання рішень торішнього засідання комісії.

Під час двосторонньої зустрічі з Володимиром Семашко Сергій Арбузов відзначив високий рівень партнерських відносин між Україною та Білоруссю - не тільки на рівні державних органів, а й на рівні простих громадян.

«Приємно здивований, що на Євробаченні жителі наших країн підтримали представників один одного. Хочу від імені України подякувати громадянам Білорусі за високі бали», - сказав Сергій Арбузов.

Говорячи ж про торговельно-економічних відносинах між країнами, Перший віце-прем'єр-міністр заявив, що Україна приділяє велику увагу роботі Міждержавної комісії.

«Нам вдається враховувати інтереси один одного. Звичайно, виникають якісь розбіжності, але вони швидко усуваються. Адже Білорусь завжди була і буде важливим партнером для України», - додав Сергій Арбузов, відкриваючи засідання комісії.

Він зазначив, що в числі торговельних партнерів України за 2012 рік Білорусь зайняла 2 місце серед країн СНД (після Російської Федерації) і 4 місце серед країн світу. І співпраця між країнами відбувається не тільки в традиційних сферах, але у високотехнологічних - наприклад, в IT-технологіях.

«В силу нашого сусідства неминуче виникають проблеми. Власне, для вирішення цих питань і працює комісія. Зокрема, нас не можуть не хвилювати проблеми, з якими стикаються українські виробники на білоруському ринку - кондитерських виробів, молочних продуктів. Сподіваюся, ми вирішимо цю проблему», - сказав Сергій Арбузов.

Рішення, прийняті на 22-му засіданні Міжурядової українсько-білоруської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, уже найближчим часом допоможуть усунути проблеми українського бізнесу в Білорусі. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов під час прес-конференції, яка відбулася після закриття засідання.

«Ви знаєте, що нещодавно Кабінет Міністрів запрошував бізнес, який працює з РеспублікоюБілорусь, на зустріч - ми вислухали всі проблемні питання. Уже сьогодні я отримав відповідь, що за цими позиціями почалася робота. Можу з упевненістю сказати - всі зобов'язання, які уряд України взяв перед бізнесом, будуть реалізовані вже в цьому році», - підкреслив Сергій Арбузов.

Він зазначив, що такі засідання Міжурядової комісії дають можливість найбільш ефективно вирішувати проблемні питання між країнами.

«У багатьох питаннях, навіть не зовсім простих, ми знайшли взаєморозуміння. Адже, перш за все, ми зобов'язані захищати інтереси бізнесу наших країн і враховувати побажання наших громадян. Ми - братські республіки, тому не можемо не домовитися», - сказав Перший віце-прем'єр-міністр України.

Сергій Арбузов додав, що українсько-білоруські відносини перебувають на дуже високому рівні. Це підтверджують цифри - товарообіг між країнами у 2012 році досяг 7,5 млрд. доларів і у порівнянні з 2011 роком його приріст склав 18%.

Перший віце-прем'єр-міністр переконаний, що подальші відносини між Україною та Білоруссю будуть тільки розвиватися. Особливо це стосується торговельно-економічної сфери. Так, відповідаючи на запитання про велику кількість білоруських товарів в нашій країні, Сергій Арбузов зазначив: «Я б хотів, щоб і наша продукція, зокрема, і кондитерська, могла бути представлена в Білорусі так само добре, як представлені білоруські продукти на ринку України».

У свою чергу Перший заступник голови уряду Республіки Білорусь Володимир Семашко високо оцінив результати засідання комісії і підкреслив, що Білорусь дуже зацікавлена у подальшому розвитку співпраці.

Сприятиме цьому і Протокол засідання комісії, який сторони підписали - в ньому враховані позиції України і Білорусі з усіх актуальних питань. Крім того, важливим є факт підписання між представниками України та Білорусі Угоди про міжрегіональне та прикордонне співробітництво.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux