• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Русский
  • Беларускі
В Білорусі відзначили 199-й День народження Тараса Шевченка
Опубліковано 11 березня 2013 року о 14:04

9 березня 2013 року, за підтримки Посольства України, в Білорусі відбулися урочисті заходи з нагоди 199-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У Мінську, Бресті,  Могильові, Гомелі, Слуцьку до пам’ятників Поету було покладено живі квіти.

Бібліотеку культурно-інформаційного центру Посольства України було прикрашено святковими рушниками, бюстами та портретами Великого Кобзаря, а також підготовлено виставку «Між пером та пензлем», активісти Білоруського громадського об’єднання українців «Ватра» провели низку заходів до Дня Т.Г.Шевченка.

Увечері, 9 березня члени Мінського КПТУ «Заповіт» відзначали День народження Т.Г.Шевченка у столичному музеї Янки Купали музично-поетичним вечором «Уклін тобі, великий Кобзарю», на якому звучали українські та білоруські пісні, науковці розповідали про славетного Кобзаря та його творчі зв’язки з білоруськими письменниками і художниками.

Вечір відкрили директор музею О.Ляшкевич, радник Посольства В.Бондар та голова МГОУ «Заповіт» Г.Калюжна. Змістовною і цікавою була розповідь заступника декана філологічного факультету Білоруського державного університету П.І.Навойчика про життєвий шлях і творчість Т.Шевченка та його друзів-білорусів. Звучали сольні виступи студенті БДУ, учнів та викладачів музичних шкіл, керівників та членів громадських об’єднань українців, юних виконавців (п’ятитирічна Марина Часник виконала пісню «Я маленька українка», а семирічна Ганна Кайданюк прочитала уривок з вірша Т.Шевченка «Тополя»). Ангеліна Фіотісова виконала кілька чудових пісень під акомпанемент Михайла Юшкевича, серед яких пісню «Душі криниця» і «Червону руту» співали всі присутні у залі. Зразковий дитячий хор Мінської музичної школи № 10 подарував присутнім українських і білоруських пісень. А завершив святковий концерт виступ лауреата республіканського фестивалю національних культур, міжнародних та всеукраїнських фестивалів фольклорний ансамбль української пісні та обряду «Ватра». Прозвучали пісні «Думи, мої думи», «Пливе човен» та «Реве та стогне Дніпр широкий».

9 березня у Могильові культурно-освітянське товариство українців «Дніпро» провело мітинг біля погруддя Т.Г.Шевченка. Святкування продовжилися вечіром-шануванням «Шевченко і час» у кінозалі Палацу культури «Хімволокно», програма якого складалася із концерту, виставки української вишивки та виставки відомого фотохудожника Мирона Шудло. На заході були присутні активісти українських та інших громадських товариств міста, представники органів державної влади регіону. У 2013 році КПТУ «Дніпро» відзначає 10-літній ювілей свого утворення.

9 березня 2013 року КПТУ «Обрій» БГОУ «Ватра» разом з соціокультурним проектом «Резонанс» організував у Мінській обласній бібліотеці вечір «Будеш, батьку, панувати, поки живуть люди!». Солісти фольклорного ансамблю «Українська пісня» Едуард Сніжко та Володимир Лошак співали думи на слова Кобзаря, а також виконали авторську пісню «Мова Тараса». День пам’яті продовжився переглядом документального фільму «Шевченкіана».

10 березня у Лідському КПТУ «Трембіта» відбувся урочистий захід, присвячені пам’яті Великого Кобзаря «Не вмирає душа наша, не вмирає воля», а у Вітебському КПТУ «Родислав» з 5 березня 2013 року демонструється книжкова виставка Кобзарів та літератури на шевченківську тематику під назвою «Обнімімося, брати мої».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux