Посольство України в Республіці Білорусь

Київ 15:27

Митрополит Андрій Шептицький в історії України та Білорусі

30 листопада 2015, 10:24

27 листопада 2015 р. у Посольстві відбулася конференція, присвячена 150 річниці від дня народження митрополита Андрія Шептицького, за участю науковців, архівістів, представників білоруської громадськості, ЗМІ, української громади. За одностайною думкою гостей заходу, вперше в Білорусі постать А.Шептицького привернула увагу науковців і дослідників, які ґрунтовно обговорили питання вагомого внеску українського митрополита в розбудову греко-католицької церкви Білорусі.

Як був пов’язаний митрополит Шептицький з Білоруссю, якою була його роль у відродженні греко-католицької церкви, як вивчається католицька духовна спадщина в Білорусі, які існують зв’язки між дослідниками України та Білорусі. На ці питання шукали відповіді провідні науковці Білорусі: історик, політолог Анатолій Сидоревич; заступник директора Національного історичного архіву Білорусі Денис Лісейчиков; заступник директора Національної бібліотеки Білорусі Олесь Суша; декан Центрально-Західного деканату Білоруської греко-католицької церкви Євген Усошин; ієромонах-редемптарист, історик Дмитро Чарнель; публіцист, дослідник Іван Данилов.

Цікаві, змістовні доповіді учасників конференції викликали великий інтерес української громади та представників білоруських ЗМІ.