Для боротьби з епідемією було введено глобальний карантин: більшість країн світу тимчасово закрили власні кордони та обмежили в’їзд іноземців.
Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, на всій території країни з 17 червня встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки.
В зв'язку з поширенням штаму коронавірусу “Дельта” внесено зміни до постанови №1236 від 9 грудня 2020 року.
Нові правила перетину кордону України:
Для іноземців обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та один з таких документів:
Якщо документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ, відсутній, іноземець (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) встановлює застосунок «Вдома» та бере на себе зобов'язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.
Перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України за умови наявності одного з 2 документів:
Іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні перетинають кордон безперешкодно за наявності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.
Якщо такі документи відсутні, громадяни та іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні (крім осіб до 18 років та інших категорій, визначених постановою) встановлює застосунок «Вдома» та бере на себе зобов'язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.
У разі неможливості використати застосунок «Вдома» громадянин перебуватиме в обсервації.
Важливо! Застосунок “Вдома” не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Застосунок контролюватиме самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.
Для всіх невакцинованих осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, діятимуть більш жорсткі правила перебування на самоізоляції. Зокрема для них буде встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.
Для перетину КПВВ за відсутності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях або довідки 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19 (крім осіб до 18 років), потрібно буде здати безплатний експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2
Урядом внесено зміни до Постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236, якою запроваджені обмежувальні протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню COVID-19 (обов’язкові вимоги, яким мають відповідати документи про тестування та вакцинацію, щоб вони стали підставою для пропуску через кордон).
Змінено порядок в’їзду в Україну осіб, які прибувають з чотирьох країн. Зміни стосуються осіб, які прибули з Індії, Великобританії, РФ та Португалії, або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів.
При “зеленому” рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ.
Для іноземців завжди обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та одну із наступних позицій:
У разі встановлення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки перетин державного кордону України з будь-яких країн для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання є безперешкодним за наявності однієї із наступних позицій:
За відсутності таких документів чи довідок особа має пройти самоізоляцію за допомогою застосунку “Вдома” або обсервацію у випадку відмови чи неможливості скористатись цим застосунком.
У разі встановлення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки перетин КПВВ для громадян України є безперешкодним за наявності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.
Якщо такий документ відсутній, особа має пройти самоізоляцію за допомогою застосунку “Вдома” або обсервацію у разі відмови чи неможливості скористатись цим застосунком.
Припинити самоізоляцію така особа може відразу, отримавши негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 безпосередньо в пункті тестування на КПВВ.
Інформуємо, що в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 677 «Деякі питання формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби» від 13 вересня 2021 року (набирає чинності 20 вересня 2021 року) затверджено новий порядок формування та використання національних COVID-сертифікатів, які є чинними в межах таких строків:
1) для COVID-сертифікатів типу «вакцинація» - 365 діб від дня введення останньої дози;
2) для COVID-сертифікатів типу «тестування» - 72 години від моменту забору біологічного матеріалу для аналізу методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) або 48 годин – для аналізу методом Ag-RDTs (антиген-тестування);
3) для COVID-сертифікатів типу «одужання» - 180 діб від дати забору біологічного матеріалу методом ПЛР або антигентестування, який дав позитивний результат на COVID-19;
для проведених щеплень такими вакцинами:
1) Comirnaty (https://extranet.who.int/pqweb/vaccines/who-recommendation-covid-19-mrna-vaccine-nucleoside-modified-comirnaty);
2) AstraZeneca COVID-19 (WHO Recommendation AstraZeneca/SKBio - COVID-19 Vaccine (ChAdOx1-S [recombinant]) | WHO - Prequalification of Medical Products (IVDs, Medicines, Vaccines and Immunization Devices, Vector Control)), WHO recommendation AstraZeneca/MHLW approved sites COVID-19 vaccine (ChAdOx1-S) [recombinant]) | WHO - Prequalification of Medical Products (IVDs, Medicines, Vaccines and Immunization Devices, Vector Control), WHO recommendation AstraZeneca/TGA approved sites COVID-19 vaccine (ChAdOx1-S) [recombinant]) | WHO - Prequalification of Medical Products (IVDs, Medicines, Vaccines and Immunization Devices, Vector Control);
4) Moderna COVID-19 vaccine (WHO recommendation Moderna COVID-19 mRNA Vaccine (nucleoside modified) | WHO - Prequalification of Medical Products (IVDs, Medicines, Vaccines and Immunization Devices, Vector Control)), WHO recommendation ModernaTX, Inc/USFDA COVID-19 mRNA vaccine (nucleoside modified) | WHO - Prequalification of Medical Products (IVDs, Medicines, Vaccines and Immunization Devices, Vector Control);
5) Coronavac (вирощена з використанням клітин vero), інактивована WHO recommendation of Sinovac COVID-19 vaccine (Vero Cell [Inactivated]) – CoronaVac. | WHO - Prequalification of Medical Products (IVDs, Medicines, Vaccines and Immunization Devices, Vector Control));
Пропонуємо вам також відвідувати сайт громадської організації "Центр резільєнтності України" де зібрана актуальна інформація із зазначеного питання.
А також відповідну сторінку Міністерства охорони здоров'я України