Посольство України в Республіці Білорусь

, Київ 00:25

У Посольстві України в Республіці Білорусь відзначили День соборності України

22 січня, 17:13

22 січня 2018 року у Посольстві України в Республіці Білорусь відзначили День соборності України.

З нагоди свята, співробітники Посольства та представники української громади Білорусі поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку у Мінську. До присутніх звернувся Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим, який відмітив, що події, які відбулися 99 та 100 років тому (проголошення державної самостійності УНР у 1918 році та акту злуки УНР та ЗУНР у 1919 році) заклали підвалини незалежності та розбудови сучасної України.

Того ж дня у приміщенні Посольства відбувся урочистий захід з нагоди цих пам'ятних дат за участю представників української діаспори Білорусі, громадськості та ЗМІ. Учасники заходу переглянули фільми про події Української революції 1917-1921 років та, зокрема, про героїчну звитягу захисників України в Бою під Крутами. У вступному слові на заході Посол України Ігор Кизим звернув увагу присутніх на історичні паралелі подій сторічної давнини з нинішньою російською агресією проти України. З доповіддю щодо подій 1917-1921 років в Україні виступив кандидат історичних наук, співробітник Білоруського державного університету Віктор Кахнович.

В рамках заходу Посол України також вручив почесні відзнаки за внесок у зміцнення українсько-білоруських культурних зв’язків та збереження української духовної спадщини і українських традицій керівникам організацій української громади Білорусі, а також викладачам курсів української мови у Мінську.