Посольство України в Республіці Білорусь

, Київ 13:04

Зустріч Посла України Ігоря Кизима з Міністром освіти Республіки Білорусь І.В.Карпенком

25 жовтня 2017, 14:10

25 жовтня ц.р. відбулася зустріч Посла України Ігоря Кизима  з Міністром освіти Республіки Білорусь І.В.Карпенком.

Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо сучасного стану співробітництва між Україною і Республікою Білорусь у сфері освіти. Посол України надав відповідні роз’яснення щодо положень нещодавно прийнятого в Україні Закону «Про освіту». Наголошувалося, що Закон не спрямований на обмеження мовних прав національних меншин, а розширює вивчення навчальних предметів державною мовою у школах з викладанням мовами національних меншин, що дозволить забезпечити їхню належну інтеграцію в українське суспільство.

Сторони обговорили актуальні питання щодо вивчення української мови в Білорусі та білоруської в Україні. Була висловлена обопільна зацікавленість щодо відновлення викладання обох мов в загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до домовленостей президентів України та Республіки Білорусь під час зустрічі в Києві у липні 2017 р.

Відзначалася також необхідність більш тісної співпраці між освітніми установами України та Білорусі, участі студентів та викладачів у спільних освітніх заходах, які сприяють збереженню культурної спадщини, розвитку самобутності українського та білоруського народів.