Посольство України в Республіці Білорусь

, Київ 00:24

25-е засідання Міжурядової українсько-білоруської комісії з питань торгово-економічного співробітництва

19 липня 2017, 17:38

18 липня ц.р. в Києві під головуванням віце-прем’єр-міністра–міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка і заступника прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимира Семашка відбулося 25-е засідання Міжурядової українсько-білоруської комісії з питань торгово-економічного співробітництва.

Питання поглиблення транскордонного співробітництва та розвитку транспортних коридорів між Україною та Республікою Білорусь були одними з основних порядку денного засідання.

Сторони домовилися про підготовку та реалізацію нових великомасштабних проектів в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014 - 2020» та просування спільних проектів МТД щодо облаштування та модернізації пунктів пропуску на білорусько-українському кордоні в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Україна і Республіка Білорусь будуть і надалі розвивати залізничні перевезення в складі комбінованого потягу «Вікінг» та контейнерного потягу «ZUBR», маршрути яких з’єднують порти Чорного і Балтійського морів.

Важливим напрямком українсько-білоруського співробітництва є стимулювання залізничних адміністрацій наших країн щодо збільшення вантажних перевезень залізничним транспортом, в тому числі шляхом надання знижок до чинних тарифних умов.

Українська та Білоруська сторони проінформували один одного про наміри розвивати співпрацю в авіаційній сфері.

Також сторони підтримали ініціативу щодо відновлення судноплавного сполучення між країнами та створення безпечних умов судноплавства на річках Прип’ять і Дніпро. За результатами засідання Комісії, було досягнуто важливих домовленостей щодо відпрацьовування варіантів рішень про збільшення габаритів водного шляху на ділянці Київська ГЕС - Нижні Жари, необхідного для проходу суден класу «річка-море».

Українська сторона акцентувала увагу на сфері автомобільних вантажних перевезень, які забезпечують транспортними послугами значну частину товарообігу між Україною та Республікою Білорусь.

За результатами 25-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної Комісії з питань торгово-економічного співробітництва відбулось підписання спільного Протоколу про співпрацю.