Посольство України в Республіці Білорусь

, Київ 15:30

7 липня 2017 року ПА ОБСЄ ухвалила резолюцію про відновлення суверенітету і територіальної цілісності України

07 липня 2017, 17:05

ПА ОБСЄ "знову заявляє про свою повну повагу суверенітету, незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її визнаних міжнародним співтовариством кордонів, які включають Автономну Республіку Крим та місто Севастополь".

Парламентарі знову заявили "про своє засудження тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Російською Федерацією і триваючої гібридної агресії Росії проти України на Донбасі".

ПА ОБСЄ "настійно закликає" Росію відмовитися "від тимчасової окупації" Криму і Севастополя, вивести з них "російські окупаційні сили" і повернути їх "під контроль уряду України", а також "припинити спонсорування терористичної діяльності в Україні за допомогою припливу бойовиків, грошових коштів і зброї через непідконтрольну уряду ділянку українсько-російського державного кордону".

Крім того, Росію закликають "забезпечити виведення своїх збройних формувань, військової техніки та найманців з території окремих районів Донецької та Луганської областей України під наглядом ОБСЄ, а також роззброєння всіх незаконних збройних формувань".

ПА ОБСЄ закликає продовжити консультації "з метою досягнення домовленості про розгортання поліцейської місії в окремих районах Донецької та Луганської областей України".

Російську Федерацію також закликають "неухильно дотримуватися норм і принципів міжнародного права, принципів і зобов'язань в рамках ОБСЄ та Мінських угод, а також негайно звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха, Романа Сущенка та інших українських громадян, незаконно затриманих в Російській Федерації, і забезпечити їх безпечне повернення в Україну ".

У резолюції також міститься заклик до головування, інститутів ОБСЄ і держав - учасників організації "докладати зусиль і використати всі доступні інструменти для сприяння визволенню всіх викрадених і незаконно затриманих українських громадян, які стали політичними в'язнями в Росії".

Чергова щорічна сесія ПА ОБСЄ розпочала свою роботу у Мінську 5 липня 2017 року. До складу української делегації входять народні депутати України А.Герасимов (Голова делегації), О.Бєлькова, Т.Острікова, І.Попов та Н.Шуфрич.